Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Asus Vivobook 15 pro wifi...

Asus Vivobook 15 pro wifi driver telepítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, adott egy új Asus Vivobook 15 pro m6500 QE laptop, amire feltelepítettem egy Windows 11-t, viszont már telepítésnél is problémába ütköztem, mert nem találta meg a wifit (nincsenek megjeleníthető kapcsolatok), gondoltam majd driver letöltése után megoldódik a probléma.

Feltelepült a windows, majd egy másik gép segítségével pendrivera le lett töltve az asus oldaláról a laptophoz megfelelő wireless, chipset driver, és telepítettem is őket, majd gép restart. A problémám nem oldódott meg, hiába telepítem fel, egyszerűen nem működik. Eszköz kezelőben sem látszódik, a wifi adapter. Ethernet kábelt meg nem tudok rádugni, mert nincs rajta port, csupán adapterrel lehetne ami meg nincs itthon.


Esetleg valakinek lenne rá ötlete?


Előre is köszönöm!



2023. jún. 3. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha az eszközkezelőben sem látsz semmi "gyanúsat", akkor jó eséllyel nem sikerült megfelelően feltelepíteni a drivert.
2023. jún. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezeket a modern, új laptopokat direkt így csinálják, hogy az átlag júzerek ne tudjanak op.rendszert telepíteni.

Az én Acer laptopomban op.rendszer telepítésekor a meghajtó sem látszik de erre is van megoldás.


- Ilyenkor, ha a telepítés már sikerült, akkor csak a Wireless LAN (WLAN) drivert kell letölteni és telepíteni. Ha már csatlakozik az internethez akkor már magától telepíti a hiányzó driver-eket.

[link]


- Op.rendszer telepítés közben is lehet telepíteni a WLAN drivert.

Egyszerűen rá kell másolni a telepítő pendrive-ra a WLAN illesztőprogramot.

Ha elérkezel a Wi-Fi csatlakozáshoz akkor meg kell nyitni a parancssort a Shift + F10 gomb megnyomásával, és beírni a parancsot:

C:\Windows\explorer.exe & exit

Ezután be kell tallózni a pendrive-on lévő WLAN illesztőprogramot és telepíteni.

[link]

2023. jún. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Az én Acer laptopomnál magától telepíti a drivereket, ami kell neki, de lehet, hogy nálad kézzel is kell telepíteni ami hiányzik.

[link]

2023. jún. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mentek a zöldek!


#1: Csak nem értem sajnos, hogy egy egyszerű telepítés, újraindításon mi nem sikerülhet. A gyártó weboldaláról töltöm le (asus.com), figyelek a pontos laptop típusra, és letöltés után telepítés, resi, és semmi változás. Nincs adapter eszközkezelőben. Arra is próbáltam nyomni, hogy rejtett adapterek megjelenítése, de így se találja meg.


#2: Amit küldtél link, onnét töltöttem le a Realtek WLAN drivert, az van feltelepítve.


A windows telepítés közben megoldást megtaláltam utána, miután már felraktam a win-t, de nem hinném, hogy lenne különbség, hogy a telepítés közben van feltéve (amit linkeltél másodszor), vagy telepítést végeztét követően.

2023. jún. 4. 08:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

- Annyi a telepítés közbeni wi-fi driver telepítésénél, hogy a Win.11 telepítése közben ha nem tudsz kapcsolódni az internethez akkor nem tudod befejezni a telepítést. Addig nem tudsz a tovább gombra kattintani amíg nem kapcsolódik a hálózathoz.


Ha az a WLAN driver nem jó akkor valahonnan másikat kell letölteni és azt megpróbálni.

Pl. próbáld meg ezt:

WiFi-22.220.0-Driver64-Win10-Win11

2023. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez lemaradt. [link]
2023. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen alapból nem engedett tovább, de ha feladatkezelőben bezárod a folyamatot, akkor tovább engedi a telepítést wifi beállítás nélkül, úgy mint amikor régebbi windowsoknál volt opció, hogy lehetőség kihagyása.


Most próbálok egy olyat, hogy újra teszem, és telepítés közben rakom fel a drivert.

Utána ha nem megy, akkor amit írtál drivert megpróbalom azt feldobni.


Köszönöm.

2023. jún. 4. 09:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt is tedd rá a pendrive-ra amit másodszorra küldtem mert ha a gyári WLAN driver nem jó akkor evvel próbáld meg.

A gyári WLAN driver nekem nem tetszik mert, hogy csak 5,2MB-os. Nagyon kevésnek találom.

2023. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem mondani, hogy felesleges újratelepítened mert telepítés közben se lesz wifi-d evvel a gyári WLAN driverrel ha most se kapcsolódott a wifi-hez.
2023. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégse lenne jó írjál pü-ben egy email címet és elküldöm azt a wifi drivert amivel nekem működik. Már nem emlékszem, hogy honnan töltöttem le. Nekem se működött a gyári WLAN driver.

Én ezek a problémák elkerülése miatt direkt olyan laptopot vettem amin van vezetékes LAN csatlakozó is.

2023. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!