Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Xfce, LDXE, LXQt, vagy hasonló...

Xfce, LDXE, LXQt, vagy hasonló kis igényű felületet használók, titeket nem zavar a tearing?

Figyelt kérdés
Az ilyen kis erőforrásigényű felületekben nincs kompozitor, ezért videólejátszásnál gyakori a tearing effektus. Titeket ez nem zavar? Vagy tesztek ellene valamit?
2023. jún. 10. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Xfce-nél lehet kompozitort használni, ha jól tudom beépített is van. Xorgot használsz (wayland alatt ugye nem lenne tearing), ott lehet a configban ez ellen tenni, ez GPU függő, hogy hogy kell
2023. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van kompozitor az Xfce-ben, vsync-et tud, de a tearing ettől még megmarad. A külső kompozitorokkal én úgy tapasztaltam, hogy mindig van valami baj. Fekete keretek a menük körül, látványos lassulás, stb. Bár már elég régen próbáltam, évekkel ezelőtt, azóta biztos javult a helyzet.

Igazából a TearFree beállítása az egyetlen tutibiztos opció. Kíváncsi vagyok, ezt be szoktátok-e állítani, vagy nem zavar a tearing?

2023. jún. 10. 12:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem játékbam nem zavar (kisebb input laggot preferálom), minden másnál nagyon zavar. Amíg nvidia kártyám volt elég sokat is szívtam ezzel, de azt hiszem a KDE volt a kevés közül az egyik, ami lekezelte (mondjuk, nekem 2 monitorom van különböző hz-cel, ami bonyolította a dolgot)

AMD kártyával, waylanddel sose volt még tearing (igaz, most is KDE-t használok)

Ha jól sejtem neked amúgy integrált intel kártyád van? Azon még egész jól fut a KDE, ami lehet meglepő, de tapasztalat.


Nem akarok KDE fannak tűnni amúgy. Cinammon volt egy másik, ami egész a tear dolgot. A Gnome meg sokat fejlődött azóta, amióta ilyesmivel próbáltam (anno nem volt jó)

2023. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, integrált Inteles gépeim vannak.


A KDE-t is sokat használtam, és tényleg jó egyébként. Nagyon sokat optimalizáltak rajta. A Cinnamon is jó, kicsit akadozósabbak az animáció, mint a KDE-nek, de nem vészes, meg amúgy is ki lehet kapcsolni.

2023. jún. 11. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!