Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MI A francéé nem működik a...

MI A francéé nem működik a photoshopom?

Figyelt kérdés
Ment. Aztán nem ment. Inicializál és kilép, mintha semmi sem lett volna. Leszedtem. Újraraktam. Nem megy. Besz@rok.
2010. nov. 7. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
azér be ne szarj... buherált cuccok átka
2010. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem töröld az egészet és egy új helyről szedd le, rengeteg van, egyik csak jó lesz.
2010. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne szarjál be! Nekem is bajom volt vele, de segítettek, idézet, szal ha a felét nem érted azért van:



Akkor pedig lehet, hogy csak simán túlterheled. Nem mindegy, hogy mekkora képpel dolgozol, és mennyi memóriád van. Egy átlagos képrenyő felbontású (max 1-2 Mpixel) képpel viszonylag elboldogul egy könnyebb konfiguráció is. Viszont, ha sok a réteg és azokon az effektek, azokat mind a memóriában tárolja, továbbá a Scratch Disken. Ez a Photoshop virtuális memóriája, és szereti, ha a legnagyobb összefüggő lemezterületet adjuk meg neki.


CTRL+K-val beléphetsz a beállításokba. A Performance tabra lépsz. Ha van 2 Giga ramod, a felét nyugodtan odaadhatod neki. Továbbá ha a C lemez van beállítva Scratch Disknek, akkor ajánlott másik lemezt választani, amin több egybefüggő hely van, és természetesen töredezettség-mentesíteni, mert azt szereti.


Itt egy képen láthatod, nekem hogy van beállítva: a C rendszerpartíció kilőve, mert az töredezik a legjobban és az a legkisebb, kapott helyet a D-n és egy másik meghajtón is bőven. Egyébként a memóriát, a casht beállítja magától, ott van fölötte az ideális tartomány, csak a Scratch Disket kell jól belőni.


[link]


Természetesen minden ilyen átállítás után újra kell indítani a programot, ha tutira akarsz menni, akkor az egész rendszert, mert azért a Windows is beleszól a memóriahasználatba kissé. Érdemes belenézni a Windows lapozófájl (virtuális memória) használatába, hogy nem véletlenül kicsi-e, vagy mondjuk a rendszernek van odaadva a többlet memória a programok kárára. Vezérlőpult-->Rendszer-->Tulajdonságok-->Speciális.

.. ott keresd. Ha W7-esed van, csak írd be a gyorskeresőbe, hogy "virtu" és már ki is dobja a vonatkozó Help fájlt, ami segít. XP-n is keresheted a helpben a virtuális memória beállítást, ha nem találod (sajnos, már nem emlékszem, mi merre volt benne...)

2010. nov. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!