Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az a DirectX Redistributabl...

Mi az a DirectX Redistributable? S mikor van rá szükség?

Figyelt kérdés

Nézelődtem szoftverbázison és ott találtam:

[link]


Viszont nincs róla semmi leírás, hogy mégis micsoda. Rákerestem neten is de nem találtam magyar nyelven semmit sem.


Ez micsoda, mire jó?


2010. nov. 17. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag a játékokhoz kell.

A DirectX (továbbiakban DX) a Microsoft cég egyik csomagja a Windows operációs rendszerhez. Tipikusan multimédiás alkalmazások használják: játékok, média lejátszók és ehhez hasonló programok. Népszerűségét többek között annak köszönheti, hogy már a Windows 95-től kezdődően a DX a Windows rendszer szerves része.


A programozó szempontjából a DX jelentősen megkönnyíti a munkát, hiszen nem csak hogy nem kell egy-egy programnál az alapoktól indulnia, hanem lehetőséget biztosít arra is, hogy hardverfüggetlen programot írjon.

2010. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, és még:

[link]

2010. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Akkor nekem ez a fenti biztos nem fontos. :)

DirectX csomag van a gépen, mert már régebben kérte valami alkalmazás, hogy telepítsem és azóta mindig felrakom.

Játszani meg amúgy sem szoktam. :)

2010. nov. 17. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!