Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mikor kell használni a 64...

Mikor kell használni a 64 bites windowst?

Figyelt kérdés
4 giga ram felett vagy már akkor is ha 4 gb van ?
2010. dec. 23. 09:58
 1/7 anonim válasza:

Már 4GB-nál is. A magyarázat kissé technikai, de a lényege a 32bites rendszer memóriacímzésének felső határában van, ami pont 4GB, amiből különböző rendszeralkotóelemek (pl akár videokártya) elvesznek kapacitást. Példa: ha van egy 512Mb-os videokártyád, akkor a rendszernek már csak 3,5Gb kapacitása marad a rendszermemória kezelésére, tehát fél Gb kihasználatlanul marad a 4Gb-ból.

Nagyon leegyszerűsített megfogalmazás, de kürölbelül így van.

2010. dec. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nincs összefüggés a memória méretével.

ha 64 bites a géped (alaplap,processzor), akkor 64 bites windowst használsz, ha nem, nem.

2010. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit az előző írt, hülyeség. 64 bites procira is lehet tenni 32 bites Windowst, más kérdés, hogy én nem tennék. Már egy 2GB memóriával rendelkezőre is 64 biteset tennék, ha a proci 64-es.
2010. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
attól mi lessz jobb ?
2010. dec. 23. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:
gyorsabban végzi el a dolgokat. amőgy meg igen, 4 gigánál már mindenképpekn 64 bites kell, 2gigánál nem kötelező, de pl nekem is 64bites win7 em van 2 gigával
2010. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ahogy az előttem szóló írta 4Gb memóriánál már kell a 64bit, azon felül pedig kötelező mert nem fogja látni.Manapság csak szervereknél van több 4Gb-nál de ez változni fog a jövőben és így a Win-re írt sok sok ezer progit erre át kell majd kalibrálnia annak aki nem akar lemaradni.

No nekem 8 mert én GPL licens -el működöm ;) Itt csak a nagy cégek fosnak mint az Adobe és persze a játék fejlesztők akik a full seggnyalás rekordját akarják megdönteni a Microfos irányába és persze a zseton felé!!!

2010. dec. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyrészt egyetértek az előttem szólóval, kivéve abban, hogy manapság csak a szerverekben van 4GB-nál több memória. Én nem játszok a laptopommal, és nem azért vettem 8 gigát, hogy csak úgy legyen, pl ha 3 visual studio van nyitva, az néha önmagában megzabál 4 gigát (Ne kérdezzétek miért, valószínűleg a resharper is "segít" ebben)
2010. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!