Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valakinek valami tapasztalata...

Valakinek valami tapasztalata macintosh-al kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Használja valaki esetleg pc-n is?
2010. dec. 29. 01:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
PC-n fos, és mostanában divatcikk lett. Nem értem, hogy miért, mert, ha nem vagy szakember akkor full mindegy, hogy linuxot, windowst vagy mac-et használsz, szerintem.
2010. dec. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a mac os tudtomal legálisan csak mac gépekre telepíthetők, de azok meg túl drágák, ráadásul a teljesítményük egy kalap szar
2010. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

én mac-et használok és imádom jobban szeretem mint az PC-met

azt bezzeg senki sehova nem írja hogy az apple softverre tervezi a hardwaret és így gyorsabb biztonságosabb szerethetőbb nincs az hogy legszivesebben szétrugnád a géped

3 év alatt 1 fagyást tapasztaltam de az az én hibám volt

2010. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
elsőnek: Nem mondnaám hogy szakember vagyok ,de elég jól értek a gépekhez!Nem célom feltenni a gépre.Csak kiváncsi voltam hogy milyen.
2010. dec. 29. 22:13
 5/13 anonim ***** válasza:

Apple gépet még nem használtam,max boltban nyomkodtam egy kicsit.Számomra abszolút nem éri meg azt a pénzt.


Viszont a MacOS-t használtam PC-n kb 3 hónapot.

Attól eltekintve hogy PC-n egy kicsit lassú és a hárdvereket problémás bekonfigolni,nagyon tetszett.

Stabil,megbízható,tetszetős..És rendkívül felhasználó barát,azt kell mondjam miután bele jössz a kezelésébe sokkal egyszerűbb kezelni mint a Windows-t.Például a programok telepítése csak annyiból áll,hogy a telepítő fájlt behúzod oda ahova telepíteni szeretnéd és kész.A telepítés elkezdődik..Valamint telepítés után a programok egy MacOS által használt formátumba tömörülnek és az indításhoz csak rá kell kattintani a fájlra.Szóval nincs az a nagy könyvtár és fájl kavalkád mint Windows-on.

Ez a része rendkívül tetszett a MacOS-nek.A 3 hónap alatt,egyetlen egyszer sem fagyott le vagy kaptam hiba üzenetet,nagyon szépen olajozottan működött.


De végeredményben nem látom értelmét MacOS-t használni és főleg nem látom értelmét Mac-et venni a MacOS-ért,mert nem sokkal nyújt többet mint például a Linux..Sőt,azt kell mondjam hogy egyes Linux disztrók még többet is nyújtanak mint a MacOS és van olyan gyors és stabil és felhasználó barát is..Amennyire tudom a MacOS is Unix alapú,mint a Linux.

2011. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg windows 7-et használok.Szerinted melyik a jobb, a windows7 vagy MacOS?
2011. jan. 4. 19:39
 7/13 anonim ***** válasza:

A Windows-t alapból nem kedvelem szóval már csak ezért is azt mondom,inkább MacOS.


De azért ki próbáltam a Windows7-et is és azt tapasztaltam hogy jelentősen stabilabb és gyorsabb mint például a Vista,és ügye tetszetős is az Aero kezelő felülettel.Nah meg támogatja az újabb teknikai vivmányokat is mint a 3D vagy érintő képernyős monitor és még sok multimédiás extrával felszerelték.Ám hosszú távon a WIn7-nél is jelentkeznek a lassulás,instabilitás jelei rendszeres karbantartás ellenére.És nem beszélve az egyébb idegesítő kompatibilitási problémák és "rejtélyes" hibaüzenetek amiknek az okát-jelentését még nagyon Bill bácsi sem érti.Persze jelentősen jobb a helyzet a WIn7-nél mint az előző Wineknél.


Szóval ha támogatás,szolgáltatás alapján kell nézzem akkor Win7-re szavazok...De ha azt nézem hogy a Win7 által felkínált szolgáltatások 60%-nak nem veszem hasznát a hétköznapjaimban,akkor inkább MacOS.


Viszont mivel a MacOS-t legálisan csak Apple gépeken lehet használni,és azok 3x annyiba kerülnek mint egy hasonló kategóriás Win7-el felszerelt PC,ezért semmi esetre sem fektetnék Apple gépbe.Inkább megveszem a PC-t Winnel és rá nyomok egy Linux-ot és semmivel nem jártam rosszabbul...


Persze ez szigorúan az én meglátásom,nem mondom hogy neked is ezt kellene tenned vagy bárki másnak.

Ezt alapvetően neked kell eldőnteni...Ha van rá pénzed és nem sajnálod rá,akkor melegen ajánlom a MacOS-t még WIn7-el szembes is..


Ha viszont azt kérdezed hogy PC-re MacOS vagy Win7,akkor inkább Win7.mert ahogy írtam PC-n egy kicsit lassú a MacOS és tényleg nagyon macerás fel ismertetni és bekonfigolni a hárdvereket rendesen,bele értve az USB eszközöket is...Ha egyszer sikerül utána megy viszonylag szépen,de nekem majd 1 hónapnyi google-zásba telt mire sikerült használhatóvá tennem a MacOS-t a PC-men és a keresgélés során sok olyan esetről olvastam hogy már a telepítésnél el akadtak vagy valamiért folyton lefegyott nekik..Kész kínlódás hidd el..Ha akarod próbáld ki,de használatra nem ajánlom....Persze siker történetről is hallottam,miszernt elsőre minden szép és jó,egy próbát megér.

2011. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyok ezzel... Windows 7-et használok és feltenném rá Mac OS X Leopardot. (PC-re)

Meg kipróbálnám a Linuxot is csak nem tudok semmit erről a két operációs rendszerről. (14 éve csak Windows-t használok)

2011. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

20:26


Hát az-az igazság hogy csak úgy tudsz meg ismerkedni egy operációs rendszerrel ha rá szánod magad és ki próbálod.

Mások véleménye és leírások alapján nem kapsz teljes képet.


De itt van péládul egy egész jó leírás a Linux-ról:

[link]


Alapvetően a Corel Linux disztribúciót mutatja be,de amit írnak róla az gyakorlatilag igaz a legtöbb mai Linux disztribúcióra

És még ezt is érdemes el olvasni a Linux-ról:

[link]


Macos-ről pedig ezt érdemes elolvasni:

[link]


Ezt ajánlom a kérdezőnek is.

2011. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok apple-t venni, semmit.Csak a multkor találkoztam egy géppel amin MacOS volt, és nekem elég furcsa volt az egész.Ezért vagyo kkiváncsi a véleményetekre.És ez is müküdne ugy win7el, hogy 2 particion van?
2011. jan. 4. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!