Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » XP telepítésnél mi lehet a...

XP telepítésnél mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Gépet telepítettem a jól megszokott módon a szokott XP telepítővel. Formázás, majd rendszer telepítés. Azonban ha a partíció formázása befejeződik utána a fájlok másolása következik. Utána a jól megszokott XP betöltési képernyő jön be, majd grafikus XP telepítése amit szépen csinál is magának. Aztán ha ezt befejezte jön egy újraindítás. Akkor már nem jut el a rendszer betöltődés az XP betöltősávjáig, hanem kiírja hogy A windows nem találja az alábbi fájlt: vga852.fon

Próbáltam kijavítani, hogy DOS-ba copyval a telepítő lemezről felmásolom. Csak az a baj, hogy ez egy olyan XP lemez ami a telepítés befejezése után még ilyen alapvető programokat telepít fel, és amikor kijavítottam a hibát akkor az nem indul el magától, valamint a rendszer sem működik a legstabilabban. Mi lehet a probléma? Idáig nem volt ilyennel dolgom. Ha vkinek van vmi tippje azt várom. Köszönöm.


2011. jan. 21. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg karcos a CD?


Tudom, hülyén hangzik, de én egyszer egymás után hatszor raktam újra, már mindent kicseréltem a gépben, félig megkopasztottam magam, mert az XP telepítés teljesen véletlenszerűen elszállt kékhalállal, mindenféle értelmes hiba nélkül.


Már RAMot cseréltem, videokártyát, sőt, új merevlemezzel is kísérleteztem, amikor kiderül, hogy csak egy új CD-t kellett írnom, mert volt egy karcolás a másikon, és valamiért nem mindig olvasta be az adatokat :)

2011. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam, hogy a CD-vel lehet a baj, csak azt hittem, hülyeség. Recovery program megtalálja a sérült részt. Én ezzel próbálkoznék.
2011. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet megpróbálom egy másik lemezzel!
2011. jan. 21. 22:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Na telepítettem egy másik lemezzel, de ugyanazt csinálja:S De ez eléggé érdekes, egy win 7 simán felment rá, csak azzal meg az a baj, hogy ez nem egy mai gép, így a benne lévő eszközöknek nem mindnek van win 7-re drivere. Vmi más megoldás?
2011. jan. 21. 23:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Sima sp3-as, minden "alapvető program" nélküli xp telepítővel is ezt csinálja? Mert utána azokat fel lehet telepíteni manuálisan is, és még lehet hogy stabilabb rendszert tudsz építeni a saját igényeidnek megfelelően a legújabbakból, és nem egy 2éves más által "összegányolt" xp-d lesz. Hm?
2011. jan. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom egy sima SP3-mas XP-vel. Csak az volt a furcsa, hogy erre a gépre korábban felment ez a módosított XP. Na majd kiderül, hogy a sima XP-val sikerül-e.
2011. jan. 22. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!