Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vásároltam egy új notebook-ot,...

Vásároltam egy új notebook-ot, amire Windows 7 home van feltelepítve. Telepített windows-t tudom-e particionálni? Van-e megoldás vagy újratelepítéskor kell particionálnom?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

GParted Live.


Ha a boot partíciót elmozgatod, akkor egy boot szektor és BCD javításra szükség lehet utána, de kivitelezhető.

2011. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
diskmgmt.msc a te progid.
2011. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
Az előzőnek igaza van. Nem kell rögtön külső particionáló programok után kapkodni pusztán azért, mert új partíciót szeretnél létrehozni. A lemezkezelő a Windows beépített lehetősége, amit a fent emített diskmgmt.msc paranccsal tudsz előhívni, amit a start menü keresőjébe vagy a futtatásba begépelni, majd entert ütni.
2011. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A windows beépített lemezkezelőjével nem tudod meghatározni, hogy primary vagy secondary partíciót akarsz csinálni. Esetleg olyan extended partíciót, ami nem tölti ki az egész unallocated részt. Komolyabb particionáláshoz már itt elvérzik. Alapvető feladatokra persze elég lehet, de mondjuk egy system reserved partíció utólagos kiiktatására például teljesen alkalmatlan.
2011. febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre mondják, hogy egy biztosan működőt, két bizonytalanra sose cserélj el. Ha van telepítőlemezed, akkor azzal minden további nélkül megcsinálhatod, de így sehol sem ajánlják.
2011. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!