Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 7-nél mit jelent az hogy OEM?

Win 7-nél mit jelent az hogy OEM?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom ez egy liszensz fajta, csak arra lennék kíváncsi hogy ezt egy alkalommal lehet egy gépre telepíteni? Tehát ha fejlesztem a gépet(proci vagy alaplap csere) és emiatt újra kell raknom a win-t akkor új liszenszet kell vásárolnom?
2011. márc. 21. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Az OEM csak ahhoz a géphez fog kötődni, amelyikre installálják először.Aztán arra a gépre bármennyiszer lehet, de másra nem.
2011. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magyarul ha változtatok valamit a gépen pl processzor,akkor az már nem ugyanaz a gép mint amire először telepítettem és új liszensz kell hozzá?
2011. márc. 21. 11:30
 3/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Tekintsd az első hozzászóló válaszát semmisnek, ugyanis az OEM azt jelenti, hogy nem dobozos változat, hanem egy A4-es belülről kibélelt "borítékban" vásárolod meg.

2011. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az alaplaphoz kötődik, tehát ha az alaplapot nem cseréled ki benne, akkor nem rendesen fog működni tovább, és az OEM továbbra is hozzá kötődik.Tehát processzort/videokártyát/bármi más hardvert nyugodtan cserélhetsz, csak alaplapot ne nagyon:D
2011. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ó igen, azt el is felejtettem, hogy nem egy dobozban, hanem egy A4-es lapban és benne a lemezzel kapható.
2011. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 2.-iknak, hogy az OEM a gép alaplapjához kötődik amint feltelepül, tehát ha alaplapot cserélsz, sajnos vagy venned kell új Win7-et, vagy nem tudom:D
2011. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ELVILEG az első géphez kötődik, nem csak az alaplaphoz, hanem több hardverhez. Gyakorlatban viszont általában még aktiválni is lehet ugyanazt a kulcsot több hardveren. Ha meg nem, például egy gépfejlesztés után nem aktiválódik, akkor telefonos ügyfélszolgálatnak el kell sírni a bánatot, hogy az alkatrészek cseréje meghibásodás miatt volt, és megoldják az aktiválást.
2011. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

11:36

-------------

Pedig az elsőnek igaza van. Ha csak a csomagolás lenne a különbség a dobozoshoz képest, az nem okozna dupla árat.

Az OEM -et sajnos szépen ellátták korlátozásokkal.


A különbségek:


OEM, "zacskós"

==================================

-Alaplaphoz kötődik

-Korlátozott internetes aktiválás, telefonon továbbra is aktiválható marad, ha eléri a korlátot (elvileg atelefonos aktiválásnak is van korlátja)

-Csak 1 konfiguráción lehet aktiválni hivatalosan, alaplapcsere esetén lutri

-Egy időben 1 gépen lehet aktiválva

-Elvileg nincs hozzá telefonos támogatás a Microsoft részéről

-Az OEM Windows csak a matricával együtt tekinthető legálisnak


BOX, dobozos:

===================================

-Nem kötődik hardverhez

-Akárhányszor aktiválható

-Egy időben 1 gépen lehet aktiválva

2011. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 21. 18:35
 10/10 P.O.C. ***** válasza:

Ebben a cikkben bővebben is olvashatsz róla:

[link]

2011. márc. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!