Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programot ajánlotok?

Milyen programot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Olyanról lenne szó, ami 3D-s, szóval pl. a simsbe lehet vele tárgyakat csinálni, és nem egy halálosan bonyolult. Remélem érthető, hogy milyenre gondolok! :P Előre is köszi!!
2011. márc. 25. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Könnyen elsajátítható 3D modellező alkalmazás nincs.

A népszerű, és jó 3D modellező és animáció készítő alkalmazások közül az alábbiakat tudom ajánlani:

3D Studio Max

Maya

Blender


A 3D Studio Max-et tudnám ajánlani kezdésnek.

A Maya-ba kezdőként szvsz ne vágj bele!

A Blender nagy előnye, hogy free alkalmazás.


Előre el kell mondanom, hogy ezeknek az alkalmazásoknak a profi szintű elsajátítása hosszadalmas folyamat. Szvsz csak akkor vágj bele a dologba, ha van elég kitartásod, és szabadidőd, hogy rengeteget gyakorolj.

szerintem ebben a sorrendben kezdd a tanulást:

- modellezés

- textúrázás

- fények és környezet

- renderelés

- animálás (Reactor, Character Studio, stb.)


Renderelő motornak, mivel kezdő vagy, én a V-ray-t ajánlom.


Megfelelő szintű angol nyelvtudás, pedig nem előny, hanem követelmény ezeknek a programoknak az elsajátításhoz, mivel magyar nyelvű kézikönyv alig van.


Itt találsz néhány hasznos könyvet:

[link]

[link]


A renderelő motorok használatáról tudtommal magyar nyelvű könyv nincs:

[link]


Itt megtekintheted néhány 3D munkánkat, hogy lásd, mikre is képesek ezek az alkalmazások:

[link]

[link]

Honlap pedig két új karaktermodellt is feltöltök a weboldalra.

2011. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Amúgy nagyon jók amiket mutattál! :D
2011. márc. 25. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!