Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szükséges-e és ha igen mi...

Szükséges-e és ha igen mi teszi szükségessé a codec pack win xp-re való telepítését?

Figyelt kérdés
Ha nincs rá szükség melyek azok a lejátszók melyek tartalmazzák a legjobb codecet,hogy egyes PC játékok futtatásában se okozzanak hibát?
2011. márc. 26. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha olyan lejátszókat használsz, melyben eleve benne vannak a Codec-ek, én a VLC Media Player-t ajánlom.

Amúgy nem hiszem, hogy egy codec pack bármely PC játék futtatásában hibát okoznának.

2011. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Így van, a codec pack-ok csak teleszemetelik a Windows -t.

Jó még a GOM Player is. A VLC -hez hasonlóan ez is beépített kodekekkel dolgozik, ami nem lenne meg neki automatikusan letölti a netről. Egyedüli hátránya a VLC-hez képest, hogy nem tud magyarul.

[link]

2011. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a "NO CODECPAKK" mozgalomhoz és én is ajánlok egy lejátszót,csak,hogy megnehezítsem a döntést....:)


[link]


Amúgy mindhárom remek lejátszó,inkább csak rokonszenv kérdése a választás.


Kodek csak akkor kell a gépre,ha például egy videószerkesztővel készített filmet olyan formátumba mentenél,amit az a program önmagában nem képes előállítani.Lejátszás miatt felesleges.

2011. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Windows Movie Maker -rel szerkesztett filmek mentéséhez Youtube által elfogadható formátumhoz sem kell külön codec?

És mennyiben van szükség codecre a játékok futtatásához?

Az eddigi válaszokat köszönöm

2011. márc. 27. 07:49
 5/5 anonim ***** válasza:

"Windows Movie Maker -rel szerkesztett filmek mentéséhez Youtube által elfogadható formátumhoz sem kell külön codec?

És mennyiben van szükség codecre a játékok futtatásához?"

A Movie Maker film mentését a fájl/filmfájl mentése opcióval kell elmenteni, ha jól tudom itt csak wmv-be tudsz telepíteni (a Microsoft azt akarja, hogy csak az ő formátumát használd és ismerd), ezt már fel tudod tölteni a YouTube-ra, vagy átkonvertálhatod rendes formátumba FormatFactory segítségével (Movie Maker-ben a filmet nem project fájl mentésével kell elmenteni, ahogy sokan logikusnak látják!)

Játékokhoz pedig nem kell Codec Pack.

2011. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!