Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van-e Ubuntu 8.10-hez működő...

Van-e Ubuntu 8.10-hez működő NVIDIA Driver?

Figyelt kérdés
Először telepítettem. A videokártyám ASUS NVIDIA 7600GS. A probléma hogy ha szimplán a zárt meghajtóknál aktiválom az ajánlott 173-as vagy 177-es drivert akkor mindkét esetben következő indításnál fekete képernyőt kapok. Próbáltam a Synapticsban is a verziókat, de ha sikerült is felrakni csak low configuration módban volt hajlandó elindulni, és ugyanott voltam. 180-ast letöltöttem és parancsorba begépeltem (.run kiterjesztésű fájl) az sem ment. A témában amúgy abszolút analfabéta vagyok.
2009. febr. 26. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

a linuxokon örökös probléma van video driverekkel. Sajnos csak az a megoldás, hogy olyan drivert veszel, amit az adott linux támogat. Mindegyik linux disztribúció fenn szokott tartani egy listát, hogy milyen hardverelemeket támogat:

[link]


ott átlinkel az xorg-ra, ahol:

ftp://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-8756/README/appendix-a.html


tehát elvileg támogatja. de lehet hogy neked kell lefordítani forrásból a drivert és a kernel modult.

2009. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És ez a lefordítás hogy működik? :)
2009. febr. 27. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!