Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lefuttattam az everest program...

Lefuttattam az everest programot. Merjek frissíteni?

Figyelt kérdés
a program a bios-nál felajánlotta a frissítést.el merjem indítani?nem csináltam még ilyet,nem tudom mi ez,de ajánlották hogy csináljam meg,mert le van lassúlva a gépem.el lehet rontani valamit?
2009. márc. 4. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Üdv.

Ha félsz tőle akkor inkább szólj egy hozzáértő barátodnak, mivel a BIOS frissítés... hát nem a legizgalommentesebb munka :)

Ha XP alol csinálja az EVEREST, (azthiszem) akkor elvileg nem lehet baj, de ha te nem érzel semmi hibát, vagy nem akarsz új hardvert rakni a gépbe ( amit ez a bios nem támogat ) akkor nem érdemes végigcsinálni csak azért, hogy elmondhasd biost frissítettél :)

Üdv. Aiwa

2009. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 AdamMcKraken ***** válasza:
100%
Én még everestben ilyennel nem találkoztam h ő frissíti a BIOS-t! Bioztos ez? Nem inkább arra gondolsz, h elirányít oda ahol le tudod tölteni a friss(ebb) biosz rom-ot? Egyálltalán az everest h tud egy gyártónak a hardverének a BIOS-át frissíteni, nekem ez nem stimmel, amúgy, ne csináld ha nem értesz hozzá!! Bár nem olyan bonyolult, de ezzel tudod a legjobban taccsra vágni a géped, ha elrontod!! Ha mégis csinálod, mindenképp úgy csináld, h nem fut semilyen program mellette, nem vagy csatlakozva az internetre, és nem fut vírusírtó progi!! De ha mindenképp BIOSt akarsz frissíteni akkor inkább keresdd fel az alaplapod gyártójának a honlapját, és onnan töltsd le a megfelelő file-okat ehhez!
2009. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszi.

utolsónak:de igen,el vezet az oldalra az everest,mint lehetőséget írja ki.csak nem tartottam szükségesnek hogy ennyire részletezzem.hát,lehet nem kezdek inkább hozzá.elvittem a laptopot oda ahol vettem ahol közölték persze megcsinálják,25000 ft.ennyi pénzem nincs rá.sajna nincs hozzá értő barátom.csak nagyon lelassúl a gép egy idő után,sőt van hogy kikapcsol magától.a rendster üres járaton pedig 98%.semmi nem fogja nincs vírus,se kémprogram.mi segíthet?

2009. márc. 4. 18:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen az Everest az, ALAPLAP > BIOS menűpontban a kövtekező figyelmeztetést írja ki:

Problémák és javaslatok:

Javaslat Are you looking for a BIOS Upgrade? Contact eSupport Today!

Javaslat A rendszer BIOS 2 évnél régebbi. Szükség esetén frissítse.

Javaslat A videó BIOS 2 évnél régebbi. Szükség esetén frissítse.

A lényeg: SZÜKSÉG ESETÉN! ha nincs különösebb problémád, akkor inkáb NE frissítsd! Ha már mindenképpen valamit frissíteni szeretnél, akkor próbálkozz a driver-ek frissítésével, egyes esetekben több haszonnal jár, de előtte mindig hozz létre, Rendszer-visszaállítási pontot!

(Probléma esetén, egyszerűen vissza tudsz térni a régi, működő drive-hez).

2009. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

25.000 Ft egy bios frissítés??? Aranyat pakolnak bele?

Ha esetleg régi a gép és nagyon zúg és melegszik is akkor lehet amiatt fagy le mert túlmelegszik. Ezt ki lehet deríteni esetleg azzal, hogy hagyod alul a gépet hogy átjárja a levegő.

Bios frissítést nem ajánlom ha amúgy semmi baja a gépnek. Biost általában vagy akkor kell frissíteni ha esetleg vásárolt cpu-dat nem támogatja tehát esetleges hardver támogatás szempontból, ha a gyártó oldalán egyáltalán írva vagyon. Vagy akkor szoktak ha Tuning mester vagy és tényleg tudod mit miért teszel. Egyéb esetekben nem kell és nem is ajánlatos.


Ha a 98%-os cpu használatot a svchost.exe okozza (és mondjuk nincs vírusfertőzés) akkor okozHATJA (persze sok mási is) a windows frissítések keresése a Micrososft update által. Ha kíértletezgetni szeretnél akkor ajánlom ezt átolvasni: [link]


Persze más is lehet hardware szoftware, de ha van időd kisérletezgethetsz józan ész keretei között.

2009. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Még az előbbiekhez fűzném hozzá:

Ahogy látom itt az a legnagyobb probléma, hogy lelassult, ill. kikapcsol magától a géped. Ez valószínű, hogy egy Operációs rendszer újratelepítésével megszüntethető! Na, mármost ha az Everest már kiírta a frissítést, (vszínű elmúlt 2 éves a rendszer és a videó kari bios), valószínűleg a géped is öregebb, mint 2 éves. Ha 2év alatt egyszer sem telepítetted újra az Oprendszert (valószínűsítem, hogy Windows-ról van szó), előfordulhatnak az említett problémák!

Az hogy üresjáraton 98% látsz a > Feledatkezelő > Folyamatok ablakában, az egy JÓ ÉRTÉK, azt jelenti, hogy csak 2%-ban terheli valami a géped!

2009. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a gép 1 éves,pont most járt le a garancia.az op.rendszer újratelepítés meg volt 2 hete.minden negyed évben újrarakom.nem tudom mi lehet akkor.talán túlmelegszik.most pl.45 fokos.az rossz?ezek szerint jól gondoltam hogy 25000 ft az sok.nekem az is gyanús,hogy ez a gép gyárilag 512-es ram-mal volt,de mikor vettük,rakattunk bele még egy 512-est.de ha leellenörzöm csak 512-t ír,pedig 1024-et kéne.lehet átvágtak?
2009. márc. 4. 19:42
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az Everest az > ALAPLAP > SPD menűpontban, pontosan kiírja a memória típusát , gyári sorozatszámát, gyártási idejét, és hogy mennyi (? db.) DIMM1: DIMM2:, mekkora (? MB) van benn a gépben.

Ez alapján meg tudod állapítani, hogy benne van-e, a kérdéses modul.

2009. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Melyik alkatrésze a 45 C-fokos?

Nálam pl. a GPU dióda 62 C-fokos és tökéletesen működik!

Próbáld meg telepíteni a köv. progit, ez a HDD problémákat szűri ki, hőmérséklet stb. magyar nyelvű, könnyen áttekinthető, a próbaváltozat ingyenes!

[link]

[link] dl.php

2009. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi.a hard disk sentinel meg van,az alapján ellenőrzöm a hőmérsékletet.és azt hol tudom megnézni hogy működik e rendesen a ventillátor?azt írja a processor illesztőprogramja 2004-es.akkor azt frissítsem?hogyan?
2009. márc. 4. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!