Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hozzáértők! Rendszerleíró...

Hozzáértők! Rendszerleíró adatbázis-szerkesztő: Az adatbázis szerkesztését a rendszergazda letiltotta. Mi a megoldás? Már megpróbáltam a módszereket amiket ilyenkor tanácsolni szoktak. Windows XP Pro

Figyelt kérdés

Üdv

Futattni szeretném a regedit-et, de ha megpróbálom ezt írja ki. Elég problémás mivel én vagyok a rendszergazda, szóval szeritnem valami vírus tiltotta le. Próbáltam a parancssorba beírni a következő sorokat : REG delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\policies\system /v Disableregistrytools


REG delete HKLM\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\policies\system /v Disableregistrytools

De az van hogyha beírom és nyomok egy entert rögtön újraindul a gép, még a kérdést sem tudja feltenni, tudjátok amit ilyenkor szokott: valami olyasmi hogy Do you want to delete the... Yes or No y-n ? Szóval még egy y -t sem tudok írni, van hogy elég gyors vagyok és gyorsan bevágok egy Y-t és nyomok rá egy entert de a folyamatot nem tudja befelyezni mert újraindul a gép. Itt nem a gyorsaság a lényeg mert lehetek akármilyen gyors a gép akkor is újraindul ha megpróbálom a parancssorral megoldani a problámát. Szóval ez valami vírus téma szerintem, mert tudja hogy így akarom feloldani a regedit letiltását ezért újraindítja a gépet...:S

A másik megoldás amit ismerek de nem hiszem hogy konkrétan erre megoldás, de itt a gyakori kérdéseken valaki ezt írta hogyha nézzem meg hogyha futtatom a gpedit.msc-t, rámegyek a Felhasználó konfigjára/Felügyeleti sablonok/Rendszer/jobb oldalt A rendszerleíró adatbázis szerkesztőeszközeinek a megakadályozása ->Nem konfigurált. Elvileg ennek kell lennie legalábbis ahogy nézegettem neten azt írták ezen legyen, hát ezen is volt. Próbáltam esetleg letiltani, engedélyezni de sehol semmi. Most visszaállítottam alaphelyzetre Nem konfiguráltra. Szóval ez sem vált be. Valakinek valami jót ötlete van? Már egy páran megkérdezték ezt itt, én kipróbáltam amiket írtak, a 2 leghasznosabbnak tünőt amit más oldalakon is írtak, le is írtam ide nektek. De ezek sem jöttek be.Az a baj hogyha ezek nem oldották meg a problémát akkor ötletem sincs mit tegyek. A legnagyobb az egészbe hogy tegnap délután telepítettem újra az egész XP-t mert utoljára vagy másfél éve volt újratelepítve...Végülis tudom használni a számítógépet, sőt gyorsabb mint eddig volt, de mi lesz még? Most meg csak a regedit-et tiltotta le a vírus de mi lesz hogyha már a feladatkezelőt is???

Na majd dobjatok egy választ, ha van valami ötletetek.


2011. máj. 15. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

...ez segíthet:

Kaspersky cég Rescue Disk (198 MB) [link] elnevezésű, gépindításra alkalmas lemezképet (esetleg egy másik számítógépen, ha a tied már azt sm engedi) le lehet tölteni és CD-re kiírni, hogy ilyen módon optikai meghajtóról bootolhassuk a fertőzés mentesítésre szoruló számítógépet

Download of Kaspersky Rescue Disk 10 ( [link]

[link] kav_rescue_10.iso

2011. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kaspersky Rescue Disk 10 Info (magyar használati útmutató-SÚGÓ!)

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Sokat segítettél, azonban várok még vele egy napot hátha ír valaki egy könynebb megoldást:) Ha nem jön válasz akkor megpróbálkozok azzal amit írtál csak nekem ez picit bonyolultnak néz ki, de kösz hogy segítettél! Várom mások válaszát is probléma még ninc smegoldva sajnos :S Esetleg ötletetek van hogy kaphattam el ezt a vírust?? Tegnap újratelepítettem és csak az illesztőprogramokat tettem fel meg egy két alap dolgot pl a Nero, viszont ezeket a cdket már évek óta használom, ha újratelepítem a gépet, és egy részük még eredeti is..Szóval fingom sincs hogy lehetek vírusos..
2011. máj. 15. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:

próbáld meg ezt lefuttatni:

[link]

2011. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ezt próbáltad?

[link]

2011. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!