Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshoppal mennyire pixelmen...

Photoshoppal mennyire pixelmentesíthetem (zajcsökkentés) anélkül a képeimet, hogy rontanám a minőségüket? Lent.

Figyelt kérdés

Nagyon szépen eltűnnek így a kisebb-nagyobb pixelek, látványra/színre szemmel láthatóan nem romlik egyáltalán a minőség. Itt van ugyanabból a képből kivágott részlet előtte/utána, sokkal szebb pixelesedés szempontjából a második, a megcsinált:


[link]

[link]


De ugye nem ártok ezzel a képeknek?


2011. jún. 1. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ööööö,hát ránézel,ha jónak találod,akkor jó.
2011. jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, oké, csak hátha valaki ért hozzá kicsit jobban, mint én.:)
2011. jún. 1. 08:57
 3/11 anonim válasza:

Én fényképek korrekciójához inkább Jasc Paint Shop Pro-t használok, nekem valahogy az jobban bejött erre a célra,Photoshoppal inkább festeni,vagy fotókat összevágni szoktam.Én mindig megőrzöm az eredeti kép fájlt,így ha nem sikerül jól a módosítás,bármikor elkezdhetem elölről,anélkül,hogy végleg tönkretenném az eredeti képet.


Photoshopban ilyen jellegű zaj eltávolítására(gondolom az égre gondoltál a fenti fotón) én általában maszatoló eszközt használok nagyon enyhe erősséggel (pár%),vagy a Nik Sotware Color Efex Pro szűrőt (külön beszerezhető kiegészítő).De persze biztosan van aki jobban ért hozzá és tud valami profi módszert:)

2011. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem a Ps. nagyon bevált, szerintem szépen dolgozik, de köszönöm szépen a javaslataidat! Amit még mindig nem tudok, hogy a képek minőségének ezzel nem ártok? A teljes folyamat: először le szoktam szedni fényerő/kontraszttal azt a szürkés-sárgás fátylat, hogy élénkek legyenek a színek, majd a zajcsökkentés.
2011. jún. 1. 14:18
 5/11 anonim válasza:
a legjobb zajcsokkentes a stack-eles. de ha manualisan csokkented, akkor ez fugg a korulmenyektol es legfobbkepp a szenzorod pixelsurusegetol. ha egy kompaktod van 10 vagy nagyobb MPs-ellel akkor mar az ott elromlott. ha D-SLR-ed, akkor fotozz raw-ban, es annal lehet szepen csokkenteni. bar Lightroom-ban lenyegesen egyszerubb ez a muvelet
2011. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 foxicom ***** válasza:
A második sokkal jobb, és ezzel nem ártal a képeknek!!!(ha nagy a zajcsökkentés már kicsit romolhat a minőség, de az nem észrevehető!!!)
2011. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen gépem van, nem tükörrefis, nem RAW-ban fotózok. És mindig nézem, hogy ne mosódjanak el a részletek (erre a fönt pálmafa nem a legjobb példa, azóta belejöttem:)), nem viszem túlzásba a zajcsökkentést, a méretéből veszít egy picit a fotó, de ez gondolom nem baj (ennyit, hogy pl. 2,42 MG helyett 2,07 MG lesz, tehát csak kicsit). Ez ugye nem baj? Bocsi, hogy ennyi hülye kérdésem van, csak nem akarok rosszat csinálni!:)

2011. jún. 3. 20:24
 8/11 A kérdező kommentje:
MG=MB :)
2011. jún. 3. 20:27
 9/11 anonim válasza:
nem baj ha veszít a méretéből, de egyébként miért van szükség zajcsökkentésre? zajcsökkentés hosszú expos fotózásnál kell, ha már túl hosszan fotózunk (kb 20 secs) ahoz, hogy a gépre bízzuk csak. világosban készült képeknél úgyvélem ez indokolatlan, mert tényleg elmossa a részleteket és viasz-szerűvé teszi az egész képet
2011. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mert sok képem elég pixeles.
2011. jún. 3. 22:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!