Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 után Vista? Szerinte...

Windows 7 után Vista? Szerintetek mennyire rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy jelenleg (kb. egy éve) Windows 7 van a gépemen, anno kíváncsiságból telepítettem XP helyett,hogy kipróbáljam, viszont azóta nagyon megszerettem,és nem akarok újra XP-t használni.Viszont nem jogtiszta Windows 7-ről van szó, emiatt macerás volt az aktiválás és macerás a frissítés,ami idegesít,megvenni pedig sajnos jelenleg nem tudom.


Viszont van jogtiszta Vistám (Vista Business),és arra gondoltam, hogy újrarakom a gépet (már ráfér) és felrakom azt a Windows 7 helyett.Viszont annyi eltérő véleményt hallottam már a Vistáról (például:


-A Vista a Win7 "prototípusa", ezért sok olyan hiba van benne,amit a Win7-ben már kiküszöböltek

-Vista alatt nem futnak normálisan a játékok

-Vistával sok program nem kompatibilis

-A Vista designja ugyanúgy néz ki szinte mint a Win7,

-A Vista frissítései már kiküszöbölik a kompatibilitási és egyéb hibákat,


stb...),hogy félek feltelepíteni.


Szeretném megkérdezni azokat, akik már használtak Vistát, vagy épp azt használnak, esetleg ismerik mindkét oprendszert, hogy mit gondolnak róla, mi a véleményük, mik a tapasztalataik, érdemes lenne-e Vistára váltanom.


"Felhasználói szokásaimról" annyit,hogy játszani ritkán játszok (olyankor viszont legtöbbször komolyabb játékokkal, tehát amiknek elég nagy a gépigénye), viszont Adobe Photoshop-ot,Jasc Paint Shop Pro-t, Pinnacle Studio 14-et,AudaCity-t és egyéb szerkesztőprogramokat napi rendszerességgel használok,azokra szükségem van,úgyhogy jó lenne,ha futnának.


(A PC-m egyébként nem rossz,de nem a legkorszerűbb,leírom a főbb adatait,hátha ez is segít:


-Intel Pentium 4 3GHz

-ASUS P5B alaplap

-AtiRadeon HD2600Pro 512MB videokártya

-160GB Maxtor+320GB Samsung winchesterek

-DIGI 40MBit/20Mbit internet)


Kérlek,normálisan válaszoljatok,mindenki személyes véleménye, tapasztalatai érdekelnek!!(Ha lehet, közérthető nyelven írjatok,mert sajnos nem vagyok egy PC-guru:))



Illetve azt szeretném még megkérdezni,hogy van-e valamilyen különleges tudnivaló ha valaki Win7 után Vistát telepít, vagy csak beteszem a lemezt és követem a lépéseket,ahogy szoktam,és ennyi?A Windows 7-hez összeszedett illesztők gondolom jók Vistához is?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2011. jún. 1. 11:18
1 2
 1/12 Smartguy86 ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet. A Win7 sokkal jobb, mint a Vista, kevesebb memóriát használ, gyorsabb és kompatibilitásban is sokkal jobb.
2011. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez egy határozottan rossz ötlet.
2011. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 P.O.C. ***** válasza:

Szia ha csak nem zavar, hogy nem jogtiszta rendszer van a gépeden, én sem javaslom az áttérést.


Viszont én a Vista -t sem húznám le ennyire. Én elég sokáig használtam Vista -t, a végleges megjelenésétől kedve egészen a Win 7 RTM megjelenéséig. A Vista első kiadása tényleg elég ramaty volt, és az ekkoriban főleg az Apple által indított sztereotípia, annyira beégett az emberek agyába, hogy már azok is csak köpködték, akik életükbe nem használták.

Viszont az SP1 és később az SP2 megjelenésével már nagyon jól használható kis rendszer lett belőle. Egyedül csak teljesítményben marad el picit a Windows 7-től és való igaz, hogy egy kicsit több memóriát eszik. De kompatibilitási problémája ma már nincs több a Windows 7-nél.


A Vista -t köpködő másik tábor aki használta is, az annyira idióta volt, hogy elvárra minden korábbi matuzsálemi szoftvere működjön az új rendszeren. Illetve ugyan ez volt az elvárása a hardverekkel szemben is. Itt pedig a hardver és szoftvergyártók is ludasok voltak, mert nem készítették el idejében a frissített szoftvereket és illesztőprogramokat. Amit mégis, annak minősége igencsak hagyott még kívánnivalót.

Mire már felnőttek volna a feladathoz, az emberek többsége nem adott még egy esélyt a Vista -nak, az új javítócsomagokkal, és nagy duzzogva vagy az XP rakták vissza, vagy a Win 7 akkori Beta -it kezdték el használni.


Én épp ezért lebeszélni sem foglak a Vista-ról. A sok elvakult idiótának meg ne higgy, akiknek nagy része kipróbálása nélkül köpködni.

Nekem amúgy semmilyen fatális problémám nem volt vele, az XP is csak biztos ami biztos alapon volt fent a gépemen második rendszerként, de alig használtam, csak 1-2 játék miatt indítottam el mégis néha, ami Vista alatt szörnyen rángatott, vagy nem volt vele kompatibilis. Egyébként a felhasználói élmény és a megbízhatóság nálam 5-ös osztályzatot kapott. :)

2011. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bp1985 ***** válasza:
Hülyeség visszatérned. Nekem sem eredeti a 7, mégsincs semmi bajom se a frissítéssel, se semmivel. Normális loader kell hozzá, és annyi az egész.
2011. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 P.O.C. ***** válasza:
Ja és ha Vista -nál maradsz, ne alap rendszert telepíts. A nagy javítócsomagok utólagos telepítése mindig szörnyen belassítják a rendszert. Nem csak a Vista -t, hanem minden Windows (mielőtt még a Vista köpködők megszólalnának)! Csakis SP1-es és SP2-vel gyárilag integrált lemezt használj (MSDN), ezeket megtalálod a legtöbb hazai torrent oldalon..
2011. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Arra, hogy az illegális Win7 aktiválása és frissítése macerás, csak ennyit tudok mondani: "Windows 7 Loader by Daz".


Google segít a továbbiakban. Pont olyan lesz, mint az eredeti.

2011. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ez is egy lehetőség és legális: [link]
2011. jún. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,különösen a 12:04-es válaszolóét!


A Windows 7-em loaderrel van aktiválva, és működik is,viszont nem engedélyeztem az automatikus frissítést, mert nem akarok minden hónapban egy újabb aranyos kis "KB-kezdetű frissítést" bekapni,ami rögtön "átlát a szitán"...


Abba pedig már egy ideje belefáradtam,hogy állandóan ellenőrizgessem melyik frissítést engedjem le, és melyiket ne,mert "bekavarhat", ezért egy ideje egyáltalán nem engedem le egyiket sem, így viszont rendszeresen van valami zűr a géppel,és sokkal gyakrabban kapok be trójait vagy kémprogramot.


Azelőtt jogtiszta XP-t használtam,és jöhetett minden frissítés,alig volt vírus problémám,ezért gondoltam arra,hogy esetleg felraknám a Vistát.Mert bár nem egy Win7,de nem is egy XP...


Csak azért előtte örülnék pár személyes véleménynek.Továbbra is várom a válaszokat!

2011. jún. 1. 21:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja! 12:07: Sosem használtam még Vistát, a Win7 előtt XP-m volt,ezért nem "visszatérnék",hanem "áttérnék".Mert jogtiszta XP-m és Vistám az van.
2011. jún. 1. 21:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos én azt tapasztaltam hogy a windows vista sp2=windows7 sp1, gyorsaságában nem tér el sokat szerintem válts én is tavaly nyáron megvettem a win. vistát és azóta is azt használom, nagyon szeretem!nem ütköztem kompatibilitási problémába pedig nagy játékos vagyok egyszerűen szeretem Szerintem válts

jah és szebb is a vista mint a 7 :)

2011. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!