Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vistáról xp-re váltás, de hogyan?

Vistáról xp-re váltás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Felszeretném telepíteni az xp-t, de nem indítja el. A BIOS-ban be van állítva, hogy cd-ről indítson, de mégsem kezdi el a telepítést. Ha vista telepítőt teszem be akkor azt elkezdi. Nekem az xp kell csak hogy automatikusan a vistába lép. Valaki tudja, hgy kell feltelepíteni az xp-t? Már telepítettem xp-t, de most nem adja ki azt, hogy a telepítéshez nyomjak meg egy gombot. Gondolom a vista miatt van, de akkor hogy töröljem le vagy mit kell tennem? Valaki tud segíteni?
2011. jún. 1. 12:14
1 2
 1/13 bp1985 ***** válasza:
Notebookról beszélünk?
2011. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Leformáztad előtte?
2011. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem notebook, hanem rendes asztali számítógép.
2011. jún. 1. 12:23
 4/13 P.O.C. ***** válasza:

Csak akkor boot -ol automatikusan az XP telepítő, ha nincs a gépen rendszer. Egyéb esetben gombnyomásra vár, tehát amikor kiírja ezt ne habozz, hanem üss le egyet! :)

Ekkor megindul az XP boot, utána megformázod a Vista partícióját és már megy is felfele helyette az XP. :)


Természetesen előtte a Vista partícióján lévő fontos adatokat mentsd le. Írd ki DVD-re vagy rakd pen drive -ra stb...

2011. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2 éve mikor a lapost vettem, Vista volt rajta, BIOS-first boot-cdrom, és minden gond nélkül telepítette az xp-t.

Nem tudom mért nem viszi neked, esetleg nem jó az xp, próbáld másik lemezzel.

2011. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy nem írja ki, hanem egyből indítja a vistát. Próbáltam úgy is, hogy nyomtam szóközt, entert mielőtt elindítja, de semmi. Szerintem le kell törölnöm a vistát vagyis leformázni a lemezt. Rég vistát használok és ott telepítéskor kell formázni. Ha jól tudom BIOS-ban is lehet formázni ugye?
2011. jún. 1. 12:31
 7/13 P.O.C. ***** válasza:

A régi BIOS -okba volt alacsony színű formázás. Az újabbakba már nem látom. De szerintem jobb ha hanyagolod!


USB-s billentyűzeted van?

2011. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak az egerem USB-s. Kb. 2 éves alaplap van benne (asrock). Az nagy hülyeség lenne, ha a vista telepítőt betenném és amikor a megformázáshoz érnék és akkor letörlöm a vistát vagy valami?
2011. jún. 1. 12:41
 9/13 P.O.C. ***** válasza:

Nem, ez járható út! De ne formázd, hanem töröld a partíció(ka)t. Egyéb esetben nem fog a telepítő billentyű várása nélkül automatikusan elindulni.

Viszont fennáll a veszélye, hogy ez mégsem nem történik meg, és akkor működő rendszer nélkül maradsz.

Van valami beállítása az XP teletőlemeznek, aminek módosításával sosem kér billentyű leütést, hanem azonnal indul. Azt hiszem az nLite -al is be lehet állítani, de ehhez természetesen új telepítőlemezt kell kiírnod.

2011. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Megformázás helyett törölj minden partíciót, és utána lépj ki a telepítőből, szerintem akkor bebootol az XP.
2011. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!