Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 telepítésnél merevle...

Windows 7 telepítésnél merevlemez formázása/vagy telepítő lemez ISO készítés?

Figyelt kérdés
Nekem van egy előretelepített ronda nagy windows 7-em s én nem tudom mitől akadozik meg minden. Senki sem tudja, pedig már nem egyszer kérdeztem, de az lenne a lényeg, hogyan lehet formázni a merevlemezt. Nincsen gyári telepítőlemezem, és mivel arra gondolok, hogy vírusos vagy valami, kéne formázás. A laptop gyártó backup programjával csináltam telepítőlemezt, de annak saját menüje van és ott nem lehet formázni. Hogy lehet még valahogy formázni? Vagy az is jó, hogyan lehet ISO fájlt csinálni win7-tel, ami olyan, mint amiket le lehet tölteni torrentről és ki lehet írni lemezre (mint egy eredeti telepítőt).
2011. jún. 30. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

A laptopod alján van egy Matrica... ezen van egy telepítőkód... a telepítőkód felett van a Windows Verziója pl: Windows 7 Home Premium...

Regisztrálsz pl egy torrentes oldalra, leszeded a home premiumot, kiírod iso-ként, bebootolsz és formázhatsz, telepíthetsz... ha vége a telepítésnek kérni fogja a telepítő kódot.. azt add meg ami a matricán van.

2011. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ez eléggé nyilvánvaló, de nincs valami másik megoldás? Nem szívesen mennék fel torrentre (mert pénzt kérnek), és az internetem sem enged 3gb letölteni. Windows 7-tel nem lehet valami DVD-t csinálni? Akik a torrentre felrakják, azok mivel csinálják? Win7-tel? Vagy egy külön programmal?
2011. jún. 30. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem... Ha azt írod h lassú, akadozik, akkor biztos hogy vírusos. Nem ajánlatos VÍRUSOS rendszerből készíteni telepítőt...
2011. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó de inkább azt mondjad, hogy hogyan csináljam :)

Amúgy azért mondom, mert mindenki azt írja, hogy jobb, mint a Vista meg XP, ehhez képest eddig nekem a Vista a leggyorsabb. A windows 7 lassú egy semmiség: 4 perc alatt töröl a lomtárból 4mb-s fájlt "felfedeznie kell" a mocsoknak. Meg 2 gb RAM-ot fogyaszt és 2 perc alatt indul. Nem működik a biztonsági mentés, satán (mármint külsőn) elvileg 60mb-vel kéne másolnia, ehhez képest 1-gyel teszi. Alig bír megnyitni egy mappát, mert fel kell fedeznie. Ez mind nem volt Vistánál és szarabb gépnél gyorsabb volt. Na ezért gondolom a Virust, mert már k**** sok helyen beírtam a tüneteket és néztek meg mondták, hogy nem vagyok normális, mert a Vista szar. Pedig az nem volt az, csak az akkori gépek még nem lettek felkészítve rá. Most is úgy látom hogy gyorsabb, nem totojázik annyit a Vista. És örülök, amikor hallom, hogy mennyire rossz a win7, mert nekem is rossz (és én nem találtam rajta vírust Mcaffe Site Advisor, Mcafee Antivirus, Norton ... 2010, Defender, Ms. Security Essentials) csak azért írtam a vírust, hogy ne szóljanak be!

Tehát tessék azt leírni, hogy miként csinálhatok telepítőlemezt, vagy hogy lehet formázni a HDD-t. Amúgy a telepítő most muszáj, mert különben nem tudom formázni! Vagy ha igen, akkor meg szeretném hallani, hogyan lehet.

2011. jún. 30. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen laptop?

Az elöre telepített gépeknél általában, egy rejtett partición megtalálható a windows telepítő, helyreállító képfájl.

2011. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Acer Aspire 5940G.

Az a probléma, hogy elvileg ezen is meglenne (mert egy rejtett partíció van rajta, amire azt írja, hogy helyreállítási partíció), de az teljesen üres. Úgy vettem ezt a gépet nagy kedvezménnyel, hogy ki volt téve ilyen "reklámgépnek", amire ráteszik, hogy mennyibe kerül, meg a teljesítményt. Én úgy vélem, hogy nem tudom miért (talán ha ellopják ne lehessen újratelepíteni, bár én is azonnal csináltam egy DVD-t), de kitörülték ott a boltban. Mondta is nekem az eladó, hogy feltétlenül készítsek egy visszaállító lemezt (de az televan felesleges programokkal és nem tudok vele formázni).

2011. jún. 30. 20:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Vírus meg szerintem nincs, csak szar a win7, de ez van. A lényeg, hogy hogyan lehetne valamilyen programmal, vagy az OS segítségével olyan lemezt készíteni, ami olyan mint egy eredeti gyári Windows DVD.
2011. jún. 30. 20:31
 8/8 anonim ***** válasza:
A Windows telepített fájlokból nagyon nehéz telepítőt készíteni... egyszerűbb letölteni egy win7-et és sztem adtak a géphez termékkulcsot, azzal feltelepíteni...
2011. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!