Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » CCleaner-ben használhatom a...

CCleaner-ben használhatom a "szabad terület törlése" funkciót?

Figyelt kérdés

Nem lesz belőle probléma? Úgy értem nem törlődik semmi lényeges adat?


Az Eszközökön belül a Meghajtó tisztítót is használhatom? Csak a szabad terület törlésére?!


2011. júl. 8. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam használni. Ugyan gőzöm nincs mit is jelent, de logikusan végig gondolva, szabad terület, azaz nem a foglalt. Letisztítja róla a maradványokat. Tehát a programokhoz meg ilyenekhez nem nyúl. Konyha nyelven, kisepregetek, de a csempét attól még nem szedem fel. :)

Ja, és még semmim nem tűnt el a gépről.:)

2011. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor kipróbálom. De azt írja h jelentősen megnövelheti a tisztítási időt. Akkor el fog tartani egy jó darabig igaz?
2011. júl. 8. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szabad terület törlése tényleg azt jelenti, hogy a le nem foglalt területet törli át, tehát semmilyen telepített és helyet foglaló fájl nem fog módosulni vagy törölni.


Amikor valamit törölsz, akkor az a merevlemezről nem törlődik, hanem csak egy felülírható jelzést kap, és az általa lefoglalt terület szabaddá válik. Amíg azt valami felül nem írja, továbbra is a lemezen marad, csak nem tudod megnézni. A valós törlésig pedig akár hónapok is eltelhetnek, míg valami pont a lemeznek azt a részét írja felül, ahol a régi adat volt. Ez a program ezt a folyamatot végzi el, a felülírhatónak beállított fájlokat valóban felül fogja írni, és minél többször írja felül, annál kevésbé lesz rá esély hogy egy adatmentő program előhozza. Minél nagyobb a szabad hely mérete, és minél többször kell átírni ezt a méretet, annál több időbe is kerülni. Pozitív benne, hogy ha esetleg eladod a merevlemezt, és előtte elvégzel egy ilyen többszörös felülírási műveletet, a későbbi tulaj nem tud kompromittáló vagy személyes adatot előkotorni.

2011. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a gyors válaszokat!
2011. júl. 8. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!