Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tud egy Word dokumentum...

Hogy tud egy Word dokumentum Excel táblázatból adatokat másolni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A következő a problémám. Olyan helyre kerültem, ahol még mindig én értek legjobban a gépekhez, de itt bedöglött a tudományom.

A feladat a következő: felragasztható címkéket kell gyártani. Cukrászdáról van szó, tehát a címkéken szerepelnie kell az összetevőknek, a tárolási hőmérsékletnek, a gyártónak, stb. ... nem sorolnám fel mind, mert nem ez a lényeg.

Adott két fájl: egy Excel táblázat és egy Word dokumentum. Valaki (már senki sem tudja, hogy ki volt ilyen ügyes) megoldotta a problémát úgy, hogy az Excel táblázatban az első oszlopban a termék neve, a másodikban az összetevők felsorolása, a harmadikban a hőmérséklet, stb. volt. A Word dokumentumban pedig egy oldalra csinált 24 szövegdobozt a címkék méretének megfelelően. Egy oldalon egy termék címkéi vannak. A termék adatait pedig a program valahogy az Excel táblázatból másolja ki.

Az Excelben az első sorban sorrendben vannak, hogy Név, Leírás, Hő, stb., a második sortól kezdődnek a termékek. Ugyanebben a sorrendben jelennek meg Word-ben is. Ha egy új sort csinálok egy új terméknek az Excelben, akkor a Wordben is keletkezik egy új oldal - 24 címkével az újonnan bevitt termékre vonatkozóan.

Na már most, a kérdés az, hogy én hogy tudok ilyen "összefüggő" dokumentumokat létrehozni? Próbálkoztam egyedül, de semmire sem jutottam.

A dolog azért lenne sürgős, mert mára az elődeim teljesen összekutyultak mindent, és egy helyen van az összes termék, így pedig macerás pl. csak a torták címkét vagy csak a fagyik címkéit kinyomtatni. Azért kellene teljesen újracsinálni az egészet, mert egyrészt megváltoztak az összetevők, másrészt sokkal könnyebb, ha nem kell folyton keresgetni, hogy a 1-15. oldalon, a 32-33. oldalon, a 82-85. oldalon és a 90-117. oldalon vannak fagyi címkék...

(És ez az Excelből betöltős módszer sokkal hatékonyabb, ha valamit át kellene írni, vagy ha új termékről kell címke, mert nem 24× kell módosítani vagy 24× bemásolni ugyanazt.)


Aki egyáltalán érti, hogy mit próbáltam leírni, és tud is segíteni, az kérem, írja meg! :)


2011. júl. 19. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Az nem segít, hogy Excellben kijelölöd a megfelelő cellákat (eslőtől az utolsóig) ctrl+c majd Wordben ctrl+V???!

A második fele már homályosabb nekem is.

Előre szövegboxokat hozol létre, és azokba illeszted így az adatokat (mindegyikbe külön)

Persze a végén ki kell jelőlni az egészet és át kell formázni, (pl. betűméret.)


A kereséshez vagy használd a szókeresőt. (beírod, hogy fagyi, oszt kidobja a lehetőségeket)

De elegánsabb az a megoldás, ha sorrendbe teszed az egészet.

1. A táblázat (oszlop- és sorcím kereszteződésében található bal felső sarkában lévő üres négyszögre kattintva kijelölöd az egész adatbázist.

2. Az eszköztár adatok alatt találsz valami olyasmit hogy adatok rendezése

beírod, hogy melyik oszlop szerint legyen a sorrend készítése (terméknév pl A oszlop, akkor kijelölöd az A sort) megkérdezi, hogy növekvő vagy csökkenő sorrendbe tegye, az első sort is vagy az maradjon meg (lehet hogy ez a fejléc)

és ok

Fontos, hogy végig ki legyen jelölve a mindenség, mert különben simán megtörténhet, hogy az eperfagylalt összetevői a kakaóscsigánál landolnak. :)

Ha eddig a kollégáid összekutyulták, akkor ez most is simán előfordulhat. tehát, ha nem akar a cég egy esetleges hatalmas bírságot, akkor érdemes nem toldozni, foltozni, hanem újrakészíteni az adatbázist. tanulság kell másolat, amihez nincs hozzáférés, nem barmolhat akárki széjjel. át kell gondolni, kinek legyen jogosultsága az adatok módosítására (közös lónak túrós a háta)

Ha hasznos az írásom, akkor nyomjatok pontozzátok fel lécci! :)

2011. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hali!

Az a probléma a ctrl+c - ctrl+v megoldással, hogy ha ezután az excelben átírom az egyik cellát, az word-ben nem fog magától átíródni... ráadásul egy oldalon 24 szövegdoboz van, tehát az excel egy sorában ha megváltoztatok valamit, az 24 helyen módosul word-ben... ami sok időt megspórol.

A név szerint rendezés még megy, azzal csak annyi volt a gikszer, hogy nem az íz neve volt elöl, hanem a "típusa" (pl. főzött tejfagylalt - vanília, gyümölcsfagylalt - eper), mondjuk ezt kis idő ráfordításával átírtam fordított sorrendűre, így íz szerint tudtam elrendezni.

Az világos volt, hogy az újrakészítés a megoldás (és így végre külön lesznek kezelhetők a fagyik, a sütik, a torták, a pizzák, stb.), ...

Az igazság meg az, hogy engem nem is az irodába vettek fel, és csak két hétre kisegítőnek a fagyikészítésben, mert aki eddig csinálta, az szabin van, csak hát szembe jött ez a probléma, amikor szerettem volna címkéket csinálni magamnak... :)


Ennyi rizsa után pedig kötelességemnek érzem megemlíteni, hogy sikerült megoldanom a gondot. :) A kulcsszó: körlevél funkció a word-ben.

2011. júl. 20. 09:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy! :)
2011. júl. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!