Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tulságosan régi (2005...

Nem tulságosan régi (2005 körültől) tisztességes RPG-t keresek. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Keresek normális RPG-t. Értem itt ezalatt valamely méltán elismert játékot, tehát a nevesincs vackokat hagyjuk. Természetesen a legnagyobbakat magam is kijátszottam, valami ujdonság kéne, ami mégis klasszikusnak mondható. Körös harcrendszer, loot, mondjuk valami alapelemeket felvonultató fantasy világ, vagy sci-fi előnyben. Természetesen mondanom se kell (mert másra nem adnak ki) PC re. Gépigény nem számít.
2009. ápr. 5. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Fable? Na nem körös harcrendszer de szerintem jó :)
2009. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani a Baldur's Gate -et, ami ugyan 1998-ban jelent meg de nehéz abbahagyni, ha elkezded.

A hátránya, hogy eléggé tudni kell hozzá angolul, és van benne néhány bug. (bár a bugok főleg akkor jönnek elő, amikor cheatelsz: pl. olyan állapotba kerülhet, hogy nem tudsz továbbhaladni)

Előnye hogy iszonyat komplex a játékrendszere, ezért célszerű leírásokat olvasni. Nagyon sokfajta varázslat van, és akár 5 tagú csapatot is felépíthetsz, írányíthatod őket, vagy beállíthatod, hogy hogyan viselkedjenek harc közben.

Ami leginkább megfogott az a hangulata, és a grafikája (ugyan 2D, de szép). Még a legendás sötét elf fantasy hős Drizzt do Urden is megjelenik benne.

Ja és nagyjából szabadon mozoghatsz a világban, ezért meg lehet szívni, ha olyan pályára mész, ahol erős ellenfelek vannak.

2009. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és nem csak PC-re van körös rpg. A Final Fantasy XII az Playstation 2-re van. Fú az nagyon jó.
2009. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább a Final Fantasy X, szerintem sokkal jobb.
2009. júl. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nemértem, hogy mit értesz a körös harcrendszer alatt de ami RPG engem nagyon megfogott azok ezek voltak


Diablo 2 - Lord of Destruction

(10 éves a játék de még mindig rengetegen játszák)

A jatek kiegeszítöjét (Lord of Destruction) nemmuszály feltenni de javaslatos mivel így egy új fejezek nyílik meg a játékban.


Titan Quest - Immortal Throne

szintén mint a Diablo 2 ittis a kieget érdemes feltenni (Immortal Throne) továbba azért is mert így lvl65 helyett 75ig tudsz fejlödni.


Mindkét játéknak ugyanaz a lényege (RPG) fejlödj, szerezz cuccokat, védd meg a világot a pusztulástól.

Kellemes játékmenetjük van és mindkét játékhoz van ezenyi mod amivel ha kezded megunni a játékot rögtön egy új játék tárul eléd.

2010. aug. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!