Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordben felirat kimentése ....

Wordben felirat kimentése . Sub-ban és nem . Txt-ben hogy lehetséges? (a megoldás megvan, csak vérehajtani nemmegy; gyors segítség kellene)

Figyelt kérdés

Nagyon gyors segítség kellene...van itt egy ilyen instrukció,hogy .sub feliratot hogy kell dvda-nak megfelelően kimenteni,hogy ne legyenek plusz üres sorok...


Had the same problem untill I fixed it this way:

1) Open the SUB-file in Word 2003

2) Save as Plain text (including the extention .SUB, not TXT!)

3) In the following dialogue box choose Unicode

4) under options choose 'only CR' for linebreaks


addig oké,hogy megnyitottam wordben...az is oké,hogy katt a mentés egyszerű szövegként-re...a következő dobozban unicode és csak kocsivissza jel kiválasztva...DE MINDENHOGY TXT LESZ BELŐLE ÉS NEM .SUB...hogy csináljam?! egyszerű szövegként nem kínál fel semmi olyat,hogy válasszak formátumot...akkor neki miért sikerült?


próbáltam odaírni mögé h .sub,azt hozzárakta a filenamehez és mögé terjesztette a txt-t...a formátum átírásánál nyilván érvénytelen formátumot kaptam...egyszerűen nem tudom mit tehetnék. nagyon fontos lenne


2011. szept. 4. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Valószínűleg nem jól nevezed át a filet és pl a valami.txt-ből valami.txt.sub-ot csinálsz. Egészen pontosan hogy próbálod átnevezni?


Egyébként szerintem feliratok szerkesztésére nem a legjobb a word, pont az általad említett dolgok miatt. A helyedben megprobálkoznék egy feliratszerkesztő programmal mint pl ami itt található:


[link]

2011. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

jólenne,ha előbb értelmeznéd,amit írtam...az átnevezés nem opció,csak azért írtam bele,h a gyengébb válaszolók ne próbálják meg közölni h milenne,ha átírnám a kiterjesztést...

attól még nem lesz belőle unicode .sub,amiben csak kocsivissza jel van...subtitle workshopot használok egyébként,de ez most kb mindegy...

2011. szept. 4. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még egy ötlet: a dos2unix parancs nem segíthet a problémádon, hogy eltűnjenek a nem kívánt vezérlő karakterek?
2011. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, notepad++ oldotta meg a problémát ansi kódolással,mac sorvéggel
2011. szept. 4. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!