Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Összeakadhat a Word és az...

Összeakadhat a Word és az OpenOffice-féle Writer bajsza?

Figyelt kérdés
Az OpenOffice és a Microsoft Office-ból egy Word van fenn a gépemen. Készítettem egy Word.doc-ot, elmentette, és amikor másnap meg akartam nyitni - nem találja. Viszont az OpenOffice-al megnyílik. Hogy lehet ez ? Javítható az ügy ?
2011. szept. 7. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Vagy-vagy. A kettő együtt nem tűri egymást egy gépen. Egyébként pl. a LibreOffice3 telepítésénél a feltételek között szerepel az, hogy minden MS Office maradványt le kell törölni. Ez így van.
2011. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nálam simán megférnek egymás mellett
2011. szept. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Vajon miért van az, hogy elmentem Word-ként és csak Writer-ként nyithatom meg ?
2011. szept. 7. 22:02
 4/17 anonim ***** válasza:
Mert a Windows-ban a .doc a Writerhez van társítva. Ha nem tetszik állítsd át, de úgy is menni fog, ha elindítod a Word-öt, aztán Fájl/Megnyitás.
2011. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg úgy van, kipróbáltam. Most már csak egy kapcsolódó gond van. A Word dokumentumaim mind (.doc) kiterjesztésűek, mégis fele megnyílik simán (mappából), fele pedig nem (oda kell az Általad leírt trükk).

(Nem esküdök meg, de mintha a megnyílni nem akaró Word-ök korábbiak, mint amikor az OpenOffice-t telepítettem...)

2011. szept. 7. 23:10
 6/17 A kérdező kommentje:
Próbából eltávolítottam az Open Office-t és maradt egyedül a Word. Akkor is, csak a Word dokumentumaim felét nyitja meg...
2011. szept. 7. 23:12
 7/17 Argloss ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamelyik .doc valamelyik meg .docx és ezek közül az egyik a Writer-hez a másik meg a Word-höz van társítva??
2011. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy ez lenne a ludas: (az elnevezéseket norvégból fordítom, lehet, hogy magyarul csak "majdnem" az.

(Vistáról van szó):

A Start gombra kattintva, a megnyíló ablak jobboldalán katt a "Standardprogramok"-ra (alulról a harmadik). Új ablak nyílik meg, ahol az első választás a fájlok és programok társítása. Ott hiányzik a Word, pedig rajta van a gépen, használom. Az OpenOffice, amit letöröltem és újratelepítettem, az ott van... de a Word nincs. Vajon miért ?

2011. szept. 7. 23:25
 9/17 A kérdező kommentje:
Vagyis a Wordot nem tudom társítani, mert hiányzik a listából...
2011. szept. 7. 23:26
 10/17 anonim ***** válasza:
Csak a Társítás segítene, próbáld meg úgy, hogy jobb egérgomb, Társítás, Tallózás (kiválasztod a listából). Ott meg kell jelennie a Wordnek is. De ne tedd egyiket se alapértelmezetté (Mindig ezzel a programmal nyissa meg).
2011. szept. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!