Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linux kompatibilis a...

Melyik linux kompatibilis a windows alkalmazásokkal?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
semelyik?
2011. okt. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semelyik. Illetve van egy program, ún. Wine amivel el tudod indítani az .exe fájlokat de nem a legjobb.
2011. okt. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
Hm, a Wine nem olyan rossz, néha egész komoly exék bejönnek vele (Flash 5). Pláne ahhoz képest, amit a W lát a linuxból...
2011. okt. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Windows alkalmazásokhoz én a PlayOnLinux-t használom.Ez lényegében egy kiegészítő a Wine-hoz ami prefix-eket tartalmaz rengeteg windows játékhoz és egyéb programokhoz ami által tökéletesen futnak a programok és automatikus le tölt,telepít és bekonfigurál mindent ami az adott program futtatásához kell.De ha egy programhoz nem tartalmaz prefixet,akkor is meg lehet próbálni telepíteni vele és megpróbálja bekonfigurálni sokszor sikerrel.


Valamint azt is szeretem benne hogy minden programhoz külön-külön kezeli a Wine-t szóval a különféle beállítások nem akadnak össze mert gyakorlatilag minden programhoz külön Wine-t használ.


Ahányszor telepítünk egy programot,annyiszor telepíti a Wine-t azt amelyik kell vagy amelyiket akarjuk,de nem okoz galibát mert csak az adott program számára telepíti a program könyvtárába és egy shell scriptel utasítja a programot hogy hol keresse a Wine-t és a beállításokat.Persze ez csak akkor működik ha létrehozunk egy indító fájlt a PlayOnLinux indító menüben és onnan indítjuk a programot vagy magával a shell scriptel.Ha megkeressük hova telepítette a programot (.PlayOnLinux) és manuálisan indítjuk az .exe-t akkor a program a rendszer számára alapértelmezett Wine-t használja nem azt ami telepítve és konfigolva lett a számára.

Zseniális szerintem és ingyenes.Több mint 200 Windows alkalmazáshoz főleg játékokhoz tartalmaz prefixet.


Csak ajánlani tudom mindenkinek.A legtöbb Linux szoftverközpontjában megtalálható de ha mégsem akkor itt a hivatalos oldal:


[link]


De ez még önmagában nem elég.Nem vagyok valami tapasztalt Linux-os,de rengeteg disztrót ki próbáltam már és azt tapasztaltam hogy nagyon fontos hogy a Linux milyen eszköz vezérlőket,melyik verziót használja és hogyan konfigolja az eszközöket.


Ezért eltérő eredmények lehetnek egyes disztrók között ugyan azzal a beállításokkal.Van akinél fut a Windows program tökéletesen,van akinél meg nem...Ezen a téren számomra a PCLinuxOS nevű disztró jött be.Ha WineHQ oldalon egy Windows programra azt írják hogy tökéletesen fut Wine-al mindegy melyik disztrón akkor 100%-ban tökéletesen fut PCLinuxOS-en PlayOnLinux-al.Még soha nem volt olyan hogy azt írták jól fut de PCLOS-on mégsem futott nálam...Ellenben rengetegszer előfordult Ubuntu,Debian,Fedora,Suse,Solaris és még sorolhatnám melyik Linux-ok alatt hogy azt írták WineHQ-n hogy jól fut de ezek valamelyikén mégsem futott pedig ügyeltem minden részletre.

És persze konkrétan tapasztaltam is hogy egy program nem futott ezen disztrók valamelyiken de PCLinuxOS-en igen ugyan azokkal a beállításokkal.


Szóval a kérdezőnek én a PCLinuxOS-t ajánlom PlayOnLinux-al:


[link]

2011. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!