Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-táblázat? Segítség!

Excel-táblázat? Segítség!

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni Excel táblázat elkészítéséhez, mivel még sosem használtam ezt a programot.

Műszakbeosztás készítése céljából lenne rá szükségem. 31 oszlop (=max. 31nap/hó), és 8 sor. Viszont szeretném, hogyha a program minden sor végén összeadná az 1-1 cellában megadott óraszámokat. A legnagyobb problémám pedig, hogy a cellákba nem számmal, hanem betűvel szeretném jelölni a műszakot. Példa: XY nappal dolgozik, tehát N-nel jelölöm azt a napját. Ha XY éjszaka dolgozik, akkor É-vel jelölöm. Valahogy azt kellene "tudatnom" a programmal, hogy az 'N' és az 'É' betűk hány órát (szám, pl:8óra) jelentenek.

Kicsit bonyolultan fogalmaztam, de remélem lehet érteni, hogy mit szeretnék.

Köszönöm a segítségeket előre is!


2011. okt. 26. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A program számokkal tud csak számolni, betűket nem fog értelmezni, és hibát fog írni.


Lehetséges megoldás:

végig kiírod számmal, és az éjszakát/nappalt más színnel jelölöd. A különbség látható lesz, és a számokból lehet tovább összeget számolni, de ott egyben számol mindent.


Vagy ha külön is ki kell számolni az éjszakai és nappali órák számát, akkor csinálsz két táblázatot. Egyikben csak az éjszakai van számon tartva, a másikban csak a nappali, és akkor külön van összegezve.


Én véletlenszerű számokat írtam be, de ha végig nyolcasokat kell akkor még könnyebb. Itt külön van a nappal és éjszaka nyilvántartva, amikor vagy az egyik vagy a másik munkaidő van ledolgozva. Értelemszerűen ha lenne nappal+éjszaka, akkor aznap mindkét cellában lenne egy szám.

[link]

2011. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy ha pl az a oszlopba írod az é és az n betűket, akkor a táblázat utáni oszlopban az 1. sorba felveszed a következő függvényt:

=HA(VAGY(A1="n";A1="é");8;" ") és ezt másolod a 31.-ig.

majd ahol ki akarod íratni az órák számát, ott egy SZUM függvénnyel összeadod az oszlopban lévő számokat.

Ha azt akarod, hogy ne látszódjanak a HA függvény értékei:

Jobb klikk arra az oszlopra, ahova a HA függvényt tetted, és elrejtés. Ebben az esetben fontos, hogy ez az oszlop semmi olyan adatot ne tartalmazzon, amit ki akarsz nyomtatni, vagy képernyőn megjeleníteni.

2011. okt. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
pontosítanék, a HA függvényt nem az 1. sorba kell felvenni, hanem az első olyan sorba, ahova a napokat írod, és ez esetben az A1 cellahivatkozás is módosulhat A2, A3... Ax
2011. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! :)
2011. okt. 28. 09:24
 5/6 valis916 válasza:

Nővér beosztás készítéséhez csináltam egy Excel progit.

A lenti linken letöltheted, a leírásával együtt.


Ha segítség kell a leírás utolsó oldalán van a kontaktom.


[link]

2017. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 valis916 válasza:

Nővér Beosztáskészítő link javítva:


[link]

2017. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!