Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxosok! Használtok vírus...

Linuxosok! Használtok vírus keresőt?

Figyelt kérdés
Ha igen milyet? Én azt hallottam linuxra nem nagyon van vírus még most ismerkedek a linuxal.
2011. nov. 2. 07:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Nem, linuxra nem kell. Immunis.


Létezik vírusírtó, de az pl. arra jó, h pendriveról kiszűri a wines vírusokat, így nem adod tovább. Felesleges, én nem foglalkozok más vírusaival.

2011. nov. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az túlzás, hogy immunis, léteznek linuxra írt vírusok is.

De nem szükséges víruskereső használata, én legalábbis nem találkoztam még vírussal 2 éves linuxos pályafutásom alatt.

2011. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Az érdekes az hogy Linuxra lenne a legkönnyebb megírni egy vírust,ezért mivel nincs benne kihívás nem is csinálnak rá.
2011. nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én csak arra használok, hogy a windows partíciót néha átnézzem vele, biztos, ami biztos alapon :)
2011. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 2xSü ***** válasza:
89%

#3:

A tudatlanság magabiztossá tesz.


Linux esetén a rendszer kialakítása nagyfokú átgondoltságot, következetességet mutat. Egy modernebb Linux disztribúció esetén még a teljes joggal rendelkező felhasználók esetén is interaktivitást – jelszóbeírást – követel a rendszer a rendszerszintű műveletek esetén, mint programok telepítése, automatikusan induló program felvétele, démonok (szolgáltatások) telepítése.


A Windows esetén nagyon sok ellentmondás, logikátlanság, következetlenség, biztonsági rés található. (Pl. a kedvenc következetlenségem, hogy van olyan fájl, amit nincs jogod törölni, viszont jogod van jogosultságot adni magadnak a törléshez. Persze ez védhet a véletlen törlés ellen, de mindenesetre igencsak „érdekes” megoldás.)


A vírusok megírása sok esetben valamilyen céllal történik. Pl.: jelszavak, személyes adatok, banki adatok ellopása, SPAM küldése, email címek gyűjtése. Ha hozzávesszük, hogy a webszerverek túlnyomó többségén valamilyen Linux fut, így ha könnyedén kijátszható lenne a rendszer, akkor érdemesebb lenne Linux alá vírusokat írni. Annyi igazság talán van a dologban, hogy felhasználói környezetben érdemesebb olyan rendszerre vírust írni, ami elterjedtebb, így biztos, hogy a Windows sokkal inkább célpont lehet egy hobbi vírusíró számára.


Persze a Linux esetén is lehetnek biztonsági rések. De a Linux alatt terjedő vírusok működésére inkább a rossz beállítások adnak lehetőséget. Egy jól beállított rendszer bár nem törhetetlen, de jóval keményebb falat.

2011. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én csak Avast-ot használok rá, de azt is arra inkább, hogy a Windowsos partícióimat vizsgáltassam végig vele.
2011. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Én most a NOD32-t raktam fel,eredetileg Avast-ot használtam de mostanában megbolondult nálam,valamiért nem tudtam frissíteni.Ha most lejár a NOD utána a BitDefendert tervezem hogy felrakom.


Mondjuk valóban a legtöbb Linux antivírus inkább Win vírusokra van kihegyezve hogy ne add tovább de persze azt is hozzá teszik hogy a Linux-sem olyan biztonságos a növekvő felhasználók száma miatt szóval biztos hogy azért esetleges Linux vírusokat is felismernének..Igaz már lassan másfél éve használok Linux-ot de még egyetlen Linux vírussal sem találkoztam de azért jobb félni mint megijedni:)

Elég sok ingyenes antivírus van Linux-ra:


ClamAV

Avast

Avira

AVG

BitDefender

F-Prot

Sophos

Panda


Sokak szerint felesleges,de ha már ennyi ingyenes van szerintem nem veszít vele semmit az ember ha feldob egyet.

Szerintem érdemesebb felrakni egyet mint vagánykodni hogy a Linux biztonságos és kit érdekel a Windows.Ártani nem árt.

2011. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem használok. 6 éves, egymagos gépem van, Windowson nagyon megfogja a vírusirtó (meg a Windows is...), Linuxszal meg száguld.
2011. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tom Benko ***** válasza:
Nem használok. Van ugyan vírusirtó, például a clamav, de annyira feleslege. Hét éve használok Linuxot, többet is, de a nagyritkán, próbaképpen felrakott kergetők semmit nem találtak. Egyébként valóban, van a Linuxra is vírus, a wiki kb. 400 darabot ismer. Baromi nehéz fertőzni, egyrészt a jogosultságrendszer, másrészt a felépítés, harmadrészt a fejlesztés miatt.
2011. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi az a vírus kereső? Én már tudom, hogy aki be akar jutni, az bejut, minek törődjek vele?
2014. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!