Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » - Egy új oszlopban függvénnyel...

- Egy új oszlopban függvénnyel adja meg, hogy ki hány éves jelenleg. A tört éveket is vegye figyelembe, egy tizedes pontossággal. Ezt hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Excel ge.cit mindig is utáltam....

De a kérdés az alapjába véve hiányos így segíteni sem lehet

2011. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van egy oszlop, amibe pl: 1955.10.28 formátumban vannak a születési dátumok és nekem egy új oszlopba ki kell számolni függvénnyel(????) azt h hány éves most. Csak azt nem tudom h milyen függvény kell hozzá.
2011. dec. 14. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:

A dátumot a program egy sorszámként kezeli. Az, hogy hány éves, két adat kell hozzá. A mai nap dátuma, és a születésnap dátuma. A mai nap sorszámából kivonod a születésnap sorszámát, akkor megkapod az leélt napok sorszámát. Ahhoz, hogy ebből év legyen, még elosztod 365-tel. A végén pedig 1 tizedesre kerekítesz.


Mai nap függvénye: ma()

születésnap: A1


képlet a B1-ben: =(ma()-A1)/365


Figyelembe véve, hogy a 21.99 éves embert a program 22-nek veszi tizedesjegy nélkül, még le is tudod kerekíteni a számot 21-re:


C1 cellában: =KEREK.LE(B1;0)

2011. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De ha megvan a függvény elég egy cellát megcsinálni, a többit csak lehúzod. Utána kijelölöd az oszlopot, cellaformázás, és a tizeedesnél leviszed egyre, aztán ok
2011. dec. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2011. dec. 14. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!