Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet a másik partíciót...

Hogy lehet a másik partíciót megjeleníteni, többlent?

Figyelt kérdés

Szóval telepítettem a windows 7-et notebookra, és amikor lehetet választani hogy hova telepítse volt két partíció. Egy 400GB-os, meg egy 10. A 400as rendszer partíció, a 10es az elsődleges (Vagy legalábbis ezek voltak mellék írva). Ahhoz hogy win7et telepíteni tudja NTFS formátum kellet, amihez formázni kellet volna mindkettőt, amikor ugye minden adat törlődik. Szóval a 400as nál a szabad helynél csak 398at írt, ezért a 10eset formáztam és arra raktam a win7et. Amikor beléptem már rendesen akkor a sajátgépben a c-meghajtónál csak 10gigát írt ki. Hogy lehet a 400asat behozni?


köszi


2011. dec. 15. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajátgépen jobb klikk/kezelés/lemezkezelés

Ha itt látszik az adat, akkor betűjelet kell neki adni, és kötetnevet is. Utána már látható lesz a Sajátgépben.


Viszont 10GB-ot hagyni a Win7-nek nem volt jó ötlet, és kevés lesz. Utólag is tudod a partíciók méretét változtatni vagy újat létrehozni, például easeus partiotion manager segítségével.

2011. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ááá ezer köszönet a gyors válaszért. ezzel az easeus partiotion manager a 400ból tudok átrakni a 10hez?
2011. dec. 15. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, amennyit akarsz. Két lépésben kell megcsinálni. Először a 400-ból le kell választani valamennyi üres területet. Utána második lépésben ezt az üres területet hozzá tudod adni a 10GB-os partícióhoz.

Leokézás után a gép újraindul, és még a rendszer betöltése előtt elkezdi az átrendezést. Ha végez, a következő induláskor már az új méretek lesznek beállítva.

2011. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen, és még egy kérdés lenne.

hogy a lemezkezelésnél van a c az a 10GB-s és NTFS formátum. A másik a 400GB-s az FAT32 de nem tudom formázni, mert az a rendszer partíció. Ez ellen mit lehet tenni?


Ésa betűjelet hogykell? jobb gomb ott meghajtóbetűjel és elérési út módosítása. Arra rámentem és ott hozzáadás gondolom.kiválasztom a kivánt betűjelet, és alatta van egy olyan hogy csatlakozás ebbe az üres NTFS-mappába:. Ez mi?


köszi előre is

2011. dec. 15. 18:34
 5/6 A kérdező kommentje:
Erre tud vki megoldást?
2011. dec. 15. 19:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Na valaki? Nagyon fontos lenne
2011. dec. 15. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!