Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Furcsa problémám van Win7 +...

Furcsa problémám van Win7 + Total Commander párossal. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
A probléma 2 gépen is jelentkezik: Win7 64 bit (HP és Ultimate) + Total Commander alatt a file társításokat nem jegyzi meg, mindenképpen az alapértelmezett programmal nyitja, DE intézőből azzal nyitja, amit hozzá rendeltem. Ötlet?
2012. jan. 7. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Évek óta használok totalcommandert, és rendszergazda vagyok (jelenleg 7 win7 64bites géppel a fennhatóságom alatt) viszont még soha nem találkoztam ilyen problémával.


Logika alapján két dologra tudok gondolni:

1. Valami régi, vagy agyonpluginezett totalcommandert használsz

2. Valami program, vagy plugin, ami belenyúlkál a fájl társításokba is, telepítve van mindkét gépedre, és ezért ez a hibás működés. Sajnos ez elég sokminden lehet.. Ennek a kizárására csak csökkentett mód, vagy win újra telepítés, és szűz windowson való kipróbálás lehet alkalmas.

2012. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Indítsd újra a gépet.
2012. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2-es! Ilyen kreatív válasszal hogy vagy te 85%-os???
2012. jan. 7. 12:55
 4/9 A kérdező kommentje:

Az egyik gép egy noti, rajta HP (eredeti, frissített), és egy teljesen hétköznapi számkérős magyar 7.50a TC, a másik gép egy asztali, Ultimate-tal (eredeti, frissített), és egy 6.55-ös TC Powerpack ( [link] ).


Szóval a plugines dolog az egyik gépnél kizárható.

2012. jan. 7. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ilyen válaszokkal 85%-os, én is adtam neki a ződ hüvelykujjat, ugyanis én is ugyanerre gondoltam. Van olyan elvetemült ember aki soha nem kapcsolja ki a gépét, viszont a fájltípus társítások általános érvényesítéséhez - meg még sokminden máshoz - teljes újraindítás szükséges!
2012. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, fura probléma ez. Nincs több ötletem.


Ill. még egy dolgot ki lehetne próbálni, de nem fűznék túl nagy reményeket hozzá. Lehet, hogy az UAC kavar be. Próbáld meg esetleg kikapcsolni ideiglenesen.


[link]

2012. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
UAC kezdetektől kikapcsolva, a noti 1-2 hetente újraindítva, a az asztali gép meg naponta 1-2x, mert azt nem hibernálgatom. A probléma már több, mint egy éve meg van, így pár újraindítás megvolt.
2012. jan. 7. 16:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát figyu, tudok rá megoldást, de nem túl elegáns, és nem felhasználóbarát.

Totalcommanderben Fájl-->Belső hozzárendelés-->és megadod, hogy mi mivel nyisson.


Ez felülírja totalcommanderben a windows alap társításait, így ezzel kizárhatod hogy bekavarjon valami. Csak ezt minden kérdéses fájltípusnál elvégezni... Hát nem éppen kényelmes. Ötletem sincs, hogy miért nem működik ez nálad alapból jól.

2012. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kösziiiiiiiiiii!!!!


Igazából a notin csak az *.stp vagy *.step file-okkal van bajom, az asztalin meg még pluszba az avi file-okkal, így az általad javasolt megoldás járható.


THX!

2012. jan. 7. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!