Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell telepített Win-ből...

Hogyan kell telepített Win-ből telepítőlemezt készíteni?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy van egy standard Win XP lemezem. Ezzel szoktam újratelepíteni, csak utána sok vele a macera. Arra gondoltam, hogy mikor minden programot, szükséges fájlt, drivert felraktam, nem lehetne-e ebből az egészből egy telepítőlemezt készíteni? Egyáltalán nem lenne gond, ha csak kizárólag az én gépemmel menne. Mert ez a lényeg...
2012. jan. 21. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Norton Ghost az erre kitalált program, és megoldás.
2012. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Norton Ghost ugyan nem telepítő lemezt készít, hanem biztonsági mentést, de arra, amire neked kell, tökéletesen megfelel. Ráadásul ha rendszeresen készítesz biztonsági mentést, szükség esetén mindig az utolsó mentésnek megfelelő állapotot tudod percek alatt visszaállítani.
2012. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem az Acronis True Image Home sokkal jobb program erre. Nem kell miatta + szoftvert telepítened a gépre, mint a Norton Ghost -nál. Csak beboot -olsz róla elmented a rendszerpartíciót, majd ha szükségét érzed vagy összeomlik a Windows ugyan ezzel a módszerrel helyreállítod.
2012. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek. Mindkettőt ki fogom próbálni. Nekem nem fontos hogy mindig a legutolsó konfig legyen elmentve, csak mikor újratelepítés után felrakom a drivereket, programokat, azt ne kelljen megint, csak egyszerűen felrakom az OS-t és kész. Szóval köszi mindenkinek. Ám először az nLite-on gondolkoztam, csak az nem volt egy nekem tetsző, mert registry kulcsokat nem lehetett módosítani, nameg az az alap telepítőt változtatta volna meg, nekem pedig a feltelepített rendszerről kellett mentés. Szóval köszi.
2012. jan. 21. 12:41
 5/10 gábor69 ***** válasza:
A legegyszerübb megoldás: szerezz be egy Freedom XP telepítő lemezt ... Telepítéskor a felesleges XP cuccokat nem rakja fel a gépedre és gyári drivereket installál .
2012. jan. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
65%

Ja ajánlj te is taknyolt Windows -t!


"..felesleges XP cuccokat nem rakja fel a gépedre és gyári drivereket installál.."


Lool! :D Ja mert gondolod, hogy több százezer hardver illesztője ráfér egy CD -re vagy DVD -re. Utána meg ha mégis drivert akarsz frissíteni, lesel hogy a régit miért nem engedi törölni.


A taknyolt Windows -okat kerüld nagy ívbe!

2012. jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2002-es SP3-as Win XP-m van, bolti (másolata), szereztem hozzá serial-t. Van "taknyolt" Win-em és gond nincs vele. Merthogy a szükséges fájlokon kívül semmilyen progi vagy driver nincs rajta. Ezért is kell mindent felrakni külön. De már nem gond, mert az Acronis True Image Home-t fogom használni.
2012. jan. 22. 10:35
 8/10 gábor69 ***** válasza:
Ne fikázd a Freedomot. Igenis rajta van az összes driver .Tömörített fájlokról még nem hallottál?? . Számtalanszor feltelepítettem már PC-re . soha nem hívtak vissza , hogy szar a gép , amit telepítettem vele.
2012. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csakhogy a kérdező épp az újratelepítést akarja elkerülni.

Újratelepítéskor nem csak a Windowst kell felrakni, hanem az összes addig használt programot. Ez bizony órákat vesz igénybe, míg egy biztonsági mentésből percek alatt vissza lehet állítani a rendszert az összes telepített programmal.

2012. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 P.O.C. ***** válasza:

"Tömörített fájlokról még nem hallottál??"


A drivereket nem lehet olyan hatalmas rátával tömöríteni.


"Igenis rajta van az összes driver."


:D Hát ezen az állításon mindig behalok! :D Úgy látom te is értesz hozzá.

2012. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!