Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdő Linuxosnak melyiket...

Kezdő Linuxosnak melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Linux mint 12., vagy Ubuntu 11.10?

Mindkettőt próbáltam már néhány napig, meggyőztek arról, hogy jobbak a windowsnál, csak nem igazán tudok dönteni (hogy melyikkel járok jobban stabilitás és biztonság, kezelhetőség szempontjából).


És mire kell gondoljak akkor, amikor olyat hallok hogy vannak NEM kezdőknek való disztribúciók? Mit kell tudni egy nem kezdőnek az olyan oprendszerek futtatásához? Egy átlag otthoni felhasználónak elég bőven a mint vagy ubuntu?


KÖSZÖNÖM!


2012. febr. 1. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, én Ubuntut használok, de manapság általában a Mint-et jobban szokták ajánlani. Szóval én is így teszek. :)


A nem kezdőknek valóak általában pl az Arch linux, vagy még inkább a Gentoo, ahol a telepítés jelentősen "bonyolultabb".

Értsd ez alatt, hogy nem csak végigkattintgatod a telepítőt és minden hw-t felismer, hanem a drivereket, minden te, kézzel telepíted fel konzolból, te rakod össze, hogy pontosan miket akarsz rá. (Milyen programokat.)

Semmit nem telepít "csak úgy" magától.

A használata ugyan az utána, ha feldobja az ember a kedvenc graf. felületét. (Aminél profibbak ilyesmiket használnak általában munkára: [link] vagy [link]

Megjegyzem, ezek TÉNYLEG jobbak dolgozni, mint mondjuk a GNOME vagy KDE.)


Otthonra bőven elég szinte bármelyik disztró. Tudásban ugyan azt tudják, csak a használatában lehet eltérés.

2012. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Linux Mint-ről nem tudok véleményt alkotni még nem próbáltam.


Az Ubuntut szerintem nyugodtan használhatod, ehhez a disztribúcióhoz elég sok leírást találsz a neten magyar nyelven is, ajánlom figyelmedbe az ubuntu.hu oldalt.

Otthoni felhasználásra tökéletes alternatíva, irodai programcsomag, böngészők, médialejátszók mind elérhetőek hozzá.


A stabilitás terén sok véleményt hallottam már, nálam stabilan működött, most is tesztelem az Ubuntu egyik testvérét, a Lubuntut.

A rendszer alapbeállításait mind eléred grafikus felületen, szóval azzal sem lesz gondod.


Biztonság terén annyit érdemes megjegyezni, hogy alacsony elterjedtsége miatt nem éri meg vírust írni rá, szóval elenyésző számban vannak vírusok Linuxra. Én felszoktam telepíteni az Avastot Linuxra, néha átnézem vele a windowsos partíciókat, persze ezt már te döntöd el, hogy szükséged van-e rá.


Végül egy kis összeállítást, hogy én mely programokat használom Linux alatt, a legtöbb nagyon jó alternatíva:


Böngészők: 3 nagy böngésző elérhető (Opera, Chrome, Firefox), ezek mellett még vannak kisebb böngészők is.


Fájlkezelő: Tux Commanderral próbálkoztam, csak ott be kell állítani a fájltársításokat, ami engem idegesített, pedig nagyon jó TC alternatívának nézett ki, ezért most a GNOME Commendert használom.


Médialejátszó: zenehallgatásra Audacious, filmezésre VLC media player.


Skype: Skype.


MSN: AMSN.


Képszerkesztő: Gimp.


Irodai programcsomag: LibreOffice


Ha tetszik a Windows-ban használt minialkalmazások, telepítsd fel a Screenlets nevű csomagot.


Kb. ennyi lenne, természetesen ez nem zárja ki, hogy a Linux Mint jobb lenne a számodra.

Remélem a segítségedre voltam, üdv!

2012. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bő válaszokat! :)

screenlotsban vagy mi az, van asztalra tehető naptár és határidőnapló is?


szép napot

2012. febr. 1. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Naptár van az "alapcsomagban", határidőnapló azt hiszem alapból nincs benne, de lehet, hogy tudsz letölteni hozzá.
2012. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Ubuntunak az Evolution az alapértelmezett határidőnapló/levelező/címtár/feladatlista-kezelő programja. A régi verziókon (valószínűleg az újon is, meg a Mint verzióban is) a képernyő tetején kiírja a dátumot, időt, és ha rákattintasz, megjelenik a naptár, alatta az Evolutionban felvett feladataid és (talán csak az aznapi) naptári eseményeid. Ha valamelyik eseményhez figyelmeztetést vettél fel, az is megjelenik. Én úgy használom, hogy a Google-n tartom a naptáram, arra szinkronizál az Evolution (visszafelé nem tudok szinkronizálni, tehát csak az megy, hogy a webes felületen felvett események bekerülnek a számítógép helyi naptárjába is).
2012. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!