Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A gépem egyre rosszabb állapot...

A gépem egyre rosszabb állapotban van, pedig még csak fél éves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

WINDOWS 7 64 bit (Ultimate) SP1

Mostanában egyre lassabb a rendszerindítás, ami most már kezd egyre zavaróbb lenni. Múlt hétvégén futtattam le egy alapos vizsgálatot az avast internet security legújabb verziójával, majd a szintén legújabb spyware terminator 2011-el is.

Legalább azt tudom, hogy mi volt az utolsó csepp a pohárba:

letöltöttem ezt: [link] , de ez valamilyen msvcr90.dll-t hiányolt,ezért letöltöttem két google-vel talált programot, amik állítólag segítenek megoldani az ilyen gondokat. egyik se segített, de ne menjünk ennyire előre. Az elsőt letöltöttem, volt rajta vmilyen scan, ami azt vette észre, hogy kb. 1500 hiba van a registryben, 6,5 GB-nyi adat van meg kétszer is, meg valamilyen eltávolítási cuccot vagy mit talált (ezt nem értettem), és akkor felajánlotta, hogy vagy megveszem a teljes progit, vagy továbbmegyek, és simán kijavítom a hibákat. természetesen nem akartam megvenni, hibajavítás, beszkenneltem megint, nem emlékeztem pontosan de kb. ugyanannyi hiba volt, ezért letöltöttem egy másik programot, azzal is ugyanez volt (illetve az írta, hogy a próbaverzió csak 15 hibát javít). eközben (csaknem függ ezzel össze) elment az internetkapcsolatom, de a vezeték nélküli hálózat még működött (wifin keresztül csatlakozom, WRT54GL). egy ideig vártam, hátha megjön, nem jött, a routeren van egy frissítés (nem a reset) gomb, megnyomtam, ezek után korlátozott lett a kapcsolat (miután 5 perc alatt betöltött), nem fértem hozzá a nethez, és a setuphoz - közben gép majdnem olyan lassú, mint a régi (de az mondjuk avast, meg internet kapcsolat nélkül), amikor valamilyen hotfix-frissítés kellett volna rá, de nem engedte telepíteni (érdekes, hogy azt régen nem kellett telepíteni, csak letenni valamelyik mappába, aztán meg letöröltem, nem tudom, hogy minek, és az újonnan letöltöttet kellett). az explorertől kiakadtam, és akkor elkezdtem a sebesség miatt a total commandert használni. na de térjünk vissza a mostani gépemre: egyszer csak eltűnt az itthoni wifi a hálózatok listájáról, vártam, de nem akart visszajönni. tiltom az adaptert (TL-WN951N), ami valamiért nem elszürkült (az ikon), hanem eltűnt a hálózatok listájáról, nem tudtam engedélyezni. új kapcsolatot akartam létrehozni (ugye újra egy wifit), de nem akart betölteni 5 perc után, miközben azt írja, hogy 90mp-ig is eltarthat (egy gyengébb gépen). gondoltam, újratelepítem az adapter driverét, de sokáig nem találta a cd-t, majd amikor meglett, akkor elindult az autorun, azt választottam, hogy javítás, de közben nem engedte az aktuális mappába tenni az egészet, gondoltam: na, akkor hagyjuk.

Újraindítom a gépet, bejön egy pillanatra a win7-es betöltés logó, majd kb. 2-3 tizedmásodpercre kékhalál, és máris újraindult. párszor eljátszottam, mire sikerült egy fotót készíteni egy részéről: annyit le lehetett balőle venni, hogy távolítsam el az újonnan telepített programokat. gondoltam, akkor majd a legutóbbi helyes konfigot választom->rendben elindult, rendszer-visszaállítás, látom szerencsém van, ma pont volt egy win-frissítés, addigra visszaállítom a cuccost, újraindul, wifi kapcsolat megvan, de még mindig korlátozott. router frissítés megint, internet, fuckyea, gyakori, és ezt a kérdést írom. de a gép még mindig rohadtlassú, és nem csak rendszertöltésnél


konfig:

cpu: intel core i5-2500K @3,30GHz

vga: msi N560GTX-Ti HAWK @950MHz

RAM: Kingston KHX1600C9D3B1K2/8GX (HyperX blu, 2x4GB, CL9, XMP) @1600MHz

alaplap: Gigabyte GA-Z68A-D3-B3

HDD: maxell tank h500 (Samsung HM500JI külső változata a maxell-től), ez épp okozhat lassabb rendszertöltést, de ennyire...

ODD: LG GH22NS50


előre is köszönöm a segítséget


2012. ápr. 10. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
én fél évente újratelepítem a gépet olyankor ilyen problémák nem fordulnak elő... ajánlom nekedis
2012. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, de tele van fontos adatokkal, amik miatt nem szívesen tennék ilyet.

egyébként az is érdekelne, hogy mi lehet az oka annak az 1500 hibának a registryben

2012. ápr. 10. 16:55
 3/4 A kérdező kommentje:
1500 az nekem egy kicsit soknak tűnik
2012. ápr. 10. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:
az adatokat lementeném a helyedben külső tárolóra.. és innen : [link] töltsd le a ccleanert és a Defragglert és én a helyedben nem használnék olyat mint amit letöltöttél + thor ról nem töltenék le semmit
2012. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!