Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok nekem mondani képszerke...

Tudtok nekem mondani képszerkesztő programokat? (ha lehet ingyeneset)! Köszi ( a picnik.com-ot ismerem, és a photoshoppot nem akarom megvenni)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Gimp?

Profi szerkesztő, magyar, ingyenesen letölthető.

Ha megtanulod kezelni, bármilyen hatást el tudsz érni vele, más ingyenes szerkesztő nem ér fel vele tudásban. Ráadásul ehhez sokkal több leírás van (tutorial), a többihez képest.


gimp.hu

2012. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nekem le van töltve de nem tudom kezelni. [link] ilyen képet szeretnék, hogy rárakok ilyet :)
2012. ápr. 14. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a kép elég bénán lett megcsinálva, látszik hogy nem értett hozzá aki csinálta. Nem olyan rossz, de igénytelen.


Maga a szerkesztés itt átlátszóságot és rétegkezelést igényel. Erre a Gimp tökéletes lenne. A számítógépet vagy az internetet is tapasztalat alapján tanultad meg használni, egy képszerkesztőnél sincs ez máshogy. Meg kell nézni hogy melyik gomb melyik eszközt jelenti, és azt milyen hatást csinál. Ezekből épül fel a szerkesztés is, hogy tudod mit akarsz és azt melyik eszközzel hozod létre.


A Photoshopot akartad volna a kérdésben használni, az még összetettebb és bonyolultabb, és még angol is, akkor azt végképp nem tudnád kezelni.


A neten ráadásul vannak nagyon jó leírások, ahol az alapokat is bemutatják, így csak le kell utánozni egy videóból a lépéseket, vagy a képes leírások lépéseit megfigyelni és elvégezni. Ennek a neve tutorial (magyarul is), így ha rákeresel google-ben például erre: átlátszó réteg + gimp, akkor találhatsz olyan videót vagy leírást, ami a fenti képnél szükséges lehet.

Itt most muszáj dönteni: vagy rászánod az időt és megtanulod használni azt a programot ami adott, vagy találsz egy egyszerűbbet ami nem tudja már elvégezni azt amit akarsz.


Esetleg még a Photoscape az amiben lehet valamit variálni, de annak is már olyan korlátai vannak, hogy lehet elakadsz a felénél, és nem tudod befejezni. Mint mindent, ezt is meg kellesz tanulni használni.

2012. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
KOSZONOM SZEPEN ES LEHET HOGY JO OTLET :))
2012. ápr. 14. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!