Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Access 2003-ban hogyan kell...

Access 2003-ban hogyan kell egyedi azonosítót készíteni? (kulcsot) Egyébként mi értelme van?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Már nagyon régen dogoztam Access-szel! Kell lenni egy sárga kulcs gombnak, azzal tudsz elsődleges kulcsot létrehozni. Az azonosító lényege, hogy minden rekordot külön be tudj azonosítani.
2012. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

(Különben egy próbaérettségi feladat)


A tábla importálásánál kell megadni a kulcsot, ez alapesetben az egyik mezőnek a megadása (ez megy is), de kifejezetten EGYEDI azonosító kell ami azt jelenti, hogy olyan azonosítót kell megadni amilyen mező nem létezik, és ezt nemigazán értem.

2012. ápr. 17. 20:13
 3/5 A kérdező kommentje:
:D
2012. ápr. 17. 20:14
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Az egyedi azonositó nem biztos, hogy olyan mező ami nem létezik, sőt nem is lehet olyan mező ami nem létezik.


Szerintem itt inkább arról van szó, hogy két mezőt összevonva (vagy esetleg 3-mat) kapod meg az egyedi kulcsot.


Pl.

Ha a vezeték és a keresztnév külön külön van tárolva, és ott van még a születési dátum is, akkor a kulcs akkor lesz egyedi ha mindhárom adatot felhasznnálod hozzá, és még igy sem biztos a dolog, mert lehetnek azonos nevűek akik egy napon is születtek, mondjuk kicsi rá az esély, de megvan.


Sok sikert.

Üdv.


Ui.:

Ha badarságot irtam, akkor bocsi, én is régén használtam az accest.

2012. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hozzá kell egyet adni importálásnál, aztán tervező nézetben át tudod írni a kulcsnevet
2012. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!