Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet valósághű, belsőnézetes módban bejárható virtuális 3D-s helyszíneket (tájat, épületet) szerkeszteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérdésem a következő lenne: létezik-e olyan program, amivel - nagyjából az fps-stílusú játékokhoz hasonlóan - , belső nézetes módban bejárható környezetet (külső terek, tájak, épületek, stb.) lehet szerkeszteni?


- A hagyományos tájképszerkesztő és 3D-s szerkesztő programokkal nagyon szép képeket lehet ugyan létrehozni, de ezek általában statikusak, nem lehet mozogni a térben, maximum arra van lehetőség némely programnál, hogy animációkat (pl. hullámzó víz) vigyünk be, vagy automatizált kameramozgásokat, így rövid kisfilmet rendereljünk belőle.


- Egyes játékprogramokhoz (pl. Oblivion, Far Cry, stb...) mellékeltek pályaszerkesztőket, amelyekkel tulajdonképpen megoldható a kérdésben felvetett feladat. A gond ezekkel csak az, hogy az elkészült "művet", ha közzé akarom tenni, a felhasználónak meg kellene vásárolnia, ill. feltelepítenie a gépére az adott játékot, hogy pályaként be tudja tölteni, és használni. Ez így túl körülményes, hisz gyakran egy sok GB méretű játékot kell felrakni, hogy megtekinthető és bejárható legyen a 3D-s táj.


Igazából olyan program kellene, mely ötvözi a 3d-s (tájkép)-szerkesztők és a fenti játékokhoz készült szerkesztők tulajdonságait, lehet vele virtuális tájat, élethű domborzatot, növényeket, vizet, stb. készíteni, épületek külső és belső tereit, saját objektumokkal, és textúrákkal kiegészítve. Az elkészült tájat viszont vagy valami ismert interaktív formátumba (pl. Flash, Shockwave...) tudja menteni, ahol a nyílbillentyűkkel lehetőség van a valósághű mozgásra a térben, esetleg valami saját, ingyenes megjelenítő programmal meg lehessen nyitni őket.


Létezik ilyen program?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 31. 08:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Google maps nem jó? Már minden falut le 3D-ztek
2012. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3d studio max. Lehet vele mozogni is a térben, csak megadod a kamera helyét, ő meg kiszámolja. Nem tudom, az újabb mennyire gépigényes, amikor kijött, úgy kajálta a gépet, hogy fél óra volt egy 15 másodperces mozgás render ideje, azóta ez biztos változott.
2012. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 zsomkovacs ***** válasza:

Ebben most abszolút nem vagyok biztos, de talán az X3D nyelv tud segíteni. A Blender nevű modellező elvileg tud X3D fájlokat menteni, amit akár böngészőben is meg lehet tekinteni, és remélhetőleg bejárható is lesz.


Illetve a Wikipedia szerint van böngészőkbe plugin, ami a Unity3D motorú dolgokat képes megjeleníteni.

2012. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Annyit tudok,hogy a webgl-t arra tervezték,hogy neten 3d-s dolgokat jelenítsen meg. Tehát valami olyasmi kéne ,ami ebbe képes exportálni.Szerintem több program is szükséges hozzá.
2012. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

unity3d-t ajánlom ( [link] ), az alapverzió ingyen letölthető, és (igaz korlátozássokkal) képes böngészőkben megjeleníthető formába is konvertálni

viszont arra is készülj fel, hogy nem egy-két nap lesz mire rájösz a használatára

2012. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A Google Maps és a 3D Studio bennem is felmerült, ezekkel is készíthető virtuális táj, de ezek úgy érzem, inkább prezentációs jellegű feladatok készítésére alkalmasak, a Google Maps szerintem egyszerűbb formákat használ, nem olyan részletességi szintű, hogy még a fű is mozogjon, mint a fentebb említett játékokban (Oblivion, Far Cry, Crysis...).

Közben én is keresgettem a neten, és találtam egy cikket, amiben például az Unreal játék szerkesztőjét használják ilyen célokra.


[link]


A lényeg igazából az, hogy a jobb akció-szerepjátékokhoz hasonló vizuális élményt (erdők, víz, virágok), épületek (erdei romos templomtól egy vasúti őrházig bármi), és a virtuális séta (gyaloglás, túra) illúzióját keltse, esetleg animált terepelemek (hullámzó, tükröződő víz, szélben mozgó fák), anélkül, hogy konkrét játékfunkciók (ellenségek, küldetések, stb.) lenne benne, és könnyen megosztható legyen másokkal.


Gyakorlatilag virtuális tájat szeretnék készíteni, ahol akár túrázni is lehetne, részben saját magam által kitaláltat (ahol csak a képzelet szab határt), illetve létező helyszíneket szeretnék lemodellezni.

2012. máj. 31. 11:00
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát 3d studioval durván meg lehet csinálni, lehet abban is olyat létrehozni, hogy szabadon mozoghass a tájon, de az rengeteg idő, mire elkészül, és komoly gép is kell alá, hogy ne ülj előtte napokat a renderre várva.

A tájszerkesztők is csak prezentációra vannak, nagyjából lásd, hogy nézne ki a kerted.

Szerintem írj elsőnek egy tervezőprogramot:)

2012. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az unity3d jónak tűnik, köszönöm, meg fogom nézni. Az nem baj, ha nem pár nap a megtanulása, szívesen szakítok rá időt, ha már tudom, mely programnak érdemes nekiállni...
2012. máj. 31. 11:09
 9/18 A kérdező kommentje:

pistus11: épp én is erre gondoltam, hogy ezek a 3D-s szerkesztők nem kimondottan erre vannak kitalálva, nem akciójáték-részletességű a táj, és a kameramozgások sem olyanok egészen, mintha sétálgatnál a tájon. Nem is beszélve a hosszú renderelési időről, és gépigényről...

Lehet, a végén még maradnom kell valamely játéknál..? Azok pontosan tudják azt, amit szeretnék, csak a másokkal való megosztás nehézkes.

2012. máj. 31. 11:14
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi Unity3D-t használunk Android softwerek programozására
2012. jún. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!