Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felbontás, képernyő probléma?...

Felbontás, képernyő probléma? (Mi lehet a baj? )

Figyelt kérdés
Van egy jó játékra összerakott gépem, tényleg szinte minden új játék elfut 1920x1080p ben, nem is ezzel van a gond, hanem hogy raktam 1új rendszer és ha csak egy szinttel lejjebb veszem a grafikát, akkor összeugrik a kép?! Pl:1600x1024 re, de az ezelőtti rendszeren meg bármekkorára állíthattam a felbontást! Szóval akkor nem értem? A monitorom:(full hd led benq) valaki vmi megoldás h mi az isten ez?
2012. jún. 13. 21:22
 1/6 A kérdező kommentje:
azaz ha 1600ra állítom akkor nem lesz teljes a kép! és a régi rendszeren meg az volt akkor is! bár akkor nem a gyári drivert használtam a vga nal..??
2012. jún. 13. 21:24
 2/6 Argloss ***** válasza:

Mivel a monitorod képaránya 16:9-es így nyilván ettől eltérő felbontásoknál fekete csík lesz a képernyőn...

A videokártya programjában lehetne állítani, hogy nyújtsa-e a képet, vagyis én ott láttam ilyet...

Ha van, akkor az 1600 x 900 felbontást használd az nem fog összeugrani...

2012. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
van minden játéknál olyan felbontás, de az ez előtti rendszer engedett bármilyen felbontást alkalmazni,szal nem értem.. szóval ha valami nem ment úgy ahogy én azt szerettem volna akkor lejjebb vettem egy fokkal a felbontást és magasabbra állítottam a textúrát,de most csak 1920ba enged minden,há nehogymá:) azért kéne vmi hasznos megoldás,de max rakok netes drivert vga hoz mert szerintem az a gond h eredeti a driver vagy passz,aki tud vmit írjon
2012. jún. 13. 22:20
 4/6 Argloss ***** válasza:

Nekem laptopon kizárólag a laptop gyártójának a driverével van ilyen beállítási lehetőség, de az nem a legújabb ATI driver, szóval...

Egyébként is, ha 1600x1024-es felbontást használsz akkor ha nincsen fekete csík a képben akkor torzítja...

Ha meg egyáltalán nincsen 1920x1080 felbontáson kívül semmi más, akkor esetleg egyáltalán nem raktár fel semmit, hanem a Windows driverét használod?!

2012. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem!,van az összes felbontás,de ha nem 1920ba használom akkor összeugrik a kép! mind1 h 1600ba vagy 1024be összeugrik,és az ez előtti rendszeren bármelyik felbontást használhattam úgy,h nem ugrott össze a kép,azaz 16:9 be volt akkor is a kép a teljes monitoron ott volt a kép! most meg ha lejjebb veszem 1920nal kisebbre akkor összeugrik..
2012. jún. 14. 15:34
 6/6 A kérdező kommentje:
[ fekete részek jelennek meg ]
2012. jún. 14. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!