Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Operációs rendszer és...

Milyen Operációs rendszer és böngésző lenne a legjobb egy 14 éves gépre?

Figyelt kérdés

A gép nagyon gyenge és régi ,de én mégis szeretném használni ezért én valami linux-ot akarok rá telepíteni.

Internetezésre akarom használni (másra úgyse lehet) úgyhogy egy normális böngésző is kéne (ie kizárva)

386DX processzor

5 MB memória

40 MB szabad hely a merevlemezen

Persze van egy modern gépem is , de azért ezt is használnám újra...


2012. jún. 18. 23:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
nincs rajta op. rendszer még
2012. jún. 18. 23:42
 2/19 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés a memória, mai modern böngészők nagy memóriazabálók (pl. Firefox). Valamilyen Portable böngésző lenne jó. Kérdés, van-e rajta USB port?

[link]

2012. jún. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2012. jún. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. usb van. De először op. rendszer kell aztán a böngésző.
2012. jún. 18. 23:58
 5/19 anonim ***** válasza:

5 MB memória?

Ezt mint RAM érted?


Az egyik legkisebb linux kb amit ismerek az ez:

[link]


Illetve ennek van egy microcore verziója, de annak is 28MB ram kell.


A grafika nélküli konzolosnak is kell 8MB...

[link]

2012. jún. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Visszavontam, fáradok már kicsit...

28MB ram a minimum az összesnek.

2012. jún. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Érdemben használható linux alapú rendszert rakni erre kb mission impossible, én valamilyen DOS rendszert + esetleg egy Windows 3.11-t telepítenék rá és ennyi memóriával talán az Arachne nevű DOS-os böngésző el tud futni rajta.
2012. jún. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha oprendszer el is fut ennyivel, a mai internethez kell legalább 256 mega csak ahhoz, hogy alig használható legyen. A weboldalak mérete és összetettsége miatt nem fog az a gép elboldogulni vele.


Ha hasznosítani akarod, akkor Windows 95 / NT 4.0, de ez is csak offline lesz működőképes. Amint netre kötöd, a használhatatlanságig belassul.

2012. jún. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

28MB Ram???


Azt a gépet dobd ki mert még az MS DOS sem indul el rajta :D

2012. jún. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A DOS azért elindul :)


Volt ilyen gépem, még az őskorban így bizton állíthatom, Ezen a gépen max Dos 6.22, mellé esetleg egy win 3.1


Internetet felejtsd el, ha be is lehetne állítani PPoE protokoll nélkül használhatatlan lenne, nem tudnád használni a széles sávú internetet.


95/98 win alá fel lehet külön telepíteni a PPoE protokoll-t, de ezek az op rendszerek futtatása ezen a gépen reménytelen eset.


Linuxot nem ismerem, nem tudom hogy valami régebbi verzió futna-e rajta, de szerintem nem tévedek nagyot ha azt mondom, hogy nem.


Ez a gép egyetlen egy dologra jó, nosztalgiából régi DOS-os játékok futtatására. :)

2012. jún. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!