Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért a Föld legelterjetteb...

Miért a Föld legelterjetteb OS -a Windows XP?

Figyelt kérdés
Én Fedora -t használok, és semmi bajom nincs vele. Na meg a sok izé, akik az egész napjukat a Facebook előtt töltik, mi szükségük van nekik is Windows XP -re?! (persze nem mindegyik használja azt)
2012. júl. 5. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
2012. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Használj Fedora-t, és?

Ma már a win7 a legnépszerűbb egyébként.

2012. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán. A környékünkön van egy Gimi, 2 iskola, egy posta- az ottani gépeken mindenhol csak XP...

Van egy patika is, meg egy szám tech bolt. A szám tech -ben kubuntu -t használnak, a patikában meg Windows Vista -t.

Nem kell sokat nézelődnöm...

2012. júl. 5. 20:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Pár éve még az XP volt a legelterjettebb, de most már nem. Amúgy azért, mert a Vistát 5-6 évig csinálták, és azért is mert az XP a korához képest nagyon bejött az embereknek
2012. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem, de a ti környékeket ebben a statisztikában irreleváns.
2012. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokan nagyon megszokták az XP-t és nehezen váltanak. A Vista ugye sokáig készült és el is bukott, ez is az XP-nek kedvezett.

Akinek van egy gépe jól belőtt XP-vel, az jó eséllyel gépbővítésig nem akarja leváltani, pláne ha nem informatikai szaki.


Mellesleg hogy netezni fészbúkozni miért kell XP az jó kérdés...

2012. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Argloss ***** válasza:

Mi baj van azzal, hogy sok helyen használnak Windows XP-t?

Ez olyan mintha azzal lenne problémád, hogy egy fiú pólót hord ing helyett, vagy egy lány nadrágot vesz fel inkább és nem szoknyát. (kinek mi tetszik, szokások, stb..)

Egyébként sok helyen szerintem azért maradnak az XP-nél, mert az még jól megy a gépükön és nincs is szükségük jobbra.. (meg pénz sincs fejleszteni, betanítani, stb..)

A sok "izé" igényeinek valószínűleg jól megfelel az XP és mivel nincsen idejük szétnézni más oprendszerek körében így maradnak annál ami van. (mert nem mindenkit érdekel mi van a gépen csak működjön minden...)

2012. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Egy kicsit hosszan elmondtál mindent. De nekem maradt 2002 -ről egy Számtech magazinom (amit a szomszéd adott, de minek..) amiben 100.000 FT -nél is több számítógépek vannak, amik ma 3000 FT -t érnének. Többségükön még sem volt semmilyen Windows nem volt, volt amelyiken linux volt. Azok olcsóbbak is voltak. De még sem a Linux népszerűségét hirdethették mint azon a linken amit az első küldött.

2012. júl. 6. 10:27
 9/9 Argloss ***** válasza:

Mivel a Microsoft a múltban elég sokat megtett, hogy az ő rendszere legyen a gépeken, ezért jól el is terjedt.

Az Apple azért tud népszerű lenni bizonyos körökben, mert nekik piszok jó a marketingjük.

A Linux meg... Sok jó disztribúció van, de az átlagemberhez nem igazán jut el a hírük, ami nem róható fel egy egyszerű felhasználónak szerintem...

2012. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!