Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DivX, XviD filmeket Neron...

DivX, XviD filmeket Neron kívül milyen programmal lehet biztonságosan kiírni?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy a kép jó legyen, ne csússzon, stb. Jelenleg Nero-val írom ki a filmeket, mappába rendezve. És néha előfordul az, hogy a kép a elcsúszik, elpixelesedik, megáll. De ez nagyon ritka. Amúgy Orion DVD-m van. A kiírt fájl sokszor BRrip vagy BDRip, amit szépen visz. Csak nagyon bosszantó, hogy 10 filmből 1 pocsékba megy. A lejátszott formátumok (hang, videokiterjesztés) kompatibilisek a DVD tulajdonságaival. Válaszokat előre is köszönöm.

2012. júl. 8. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy ez a Nero hibája.

De mondjuk én mindig ImgBurn-t használok, és sose volt vele gondom.

2012. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A pixelesedés csúszás inkább a film kódolásának a hibája, hiába, sokan akik release-ket készítenek azt hiszik hogy értenek hozzá, pedig nem.
2012. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MaXXeGee ***** válasza:
A formátumok lehet hogy kompatibilisek, de a kodek verziók nem feltétlen kompatibilisek. Viszont az Orion lejátszók előnye, hogy frissíthető a firmware-ük :)Ezt kellene megpróbálnod, mert ez nem az íróprogram hibája lesz. (Főleg ha beteszteled a gépen és ott meg vissza tudod nézni lemezről)
2012. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jól mondják. Ha a DivX-et kiírod az sima adatlemez lesz, tehát konvertálás sem történik, csak sima írás. Az meg jó szokott lenni...
2012. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért gondoltam, hogy a Neri a hibás, mert a rendes DVD lemezeket DVDFab Platinummal írom és azok hibátlanok, viszont ha Neroval teszem ugyanezt, a pixelesedés és törés ugyanúgy megvan.

Viszont ha több filmet írok egy lemezre, akkor csak Nero marad. És benne van ez a hibaszázalék. Film minőségétől függetlenül. Tehát lehet az sima DVDRip, BRRip...Ebben nincs különbség.


És ezt a Firmware frissítést hogy kell végrehajtani? Olvastam már róla. A gyártó honlapjáról kell letölteni és utána? Mert nem nagyon akarok hülyeséget csinálni. Elrontani vagy valami, mert nagyon jól végzi a dolgát ez a lejátszó:)


És más program esetleg? Mert keresgettem a neten, de semmi ilyet nem találtam.

2012. júl. 9. 18:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne frissítsd a Firmware-t ha jó az íród...
2012. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
most a BRip-ből írsz DVD formátumú lemezeket, akkor viszont átkódolja az egészet és az bizony a NERO hibája lesz, mert ő előtte átkódolja. Ebben az esetben mégis másik progit kéne használni...
2012. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Itt BRRipnél arra akartam célozni, hogy formátumtól és filmminőségtől függetlenül akad be a kép, ha beakad vagy elpixelesedik.
2012. júl. 9. 22:22
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor más programra ötlet?
2012. júl. 10. 14:39
 10/12 MaXXeGee ***** válasza:

Azért adnak ki a DVD LEJÁTSZÓHOZ! Firmware frissítéseket, hogy az újabb verziójú kódekekkel tömörített filmeket is elvigye. Ha TE letöltesz egy BR rippes filmet, attól az még valamilyen divX -Xvid kódekkel van tömörítve. Amikor kiírod lemezre, adatlemezt készítesz! NEM TÖRTÉNIK ÚJRAKÓDOLÁS!

NEM AZ ÍRÓPROGRAM A HIBÁS!

A DVD lejátszód régebbi kódekverziót ismer, mint amivel egyes filmek tömörítve vannak.


ÉS nem azt mondtam, hogy a DVD író Firmware-ét kell frissíteni, hanem az asztali DVD lejátszóét!

Mi ebben ennyire érthetetlen ?

2012. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!