Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok nagy füves...

Hogyan tudok nagy füves textúrát csinálni?

Figyelt kérdés

Van textúrám a fűről (nem kábítószerre gondolok, hanem, ami a kertben, és szinte mindenhol található), de az nagyon kicsi, mert én nagy területre akarom rátenni. Úgy próbálgatom, hogy photoshopban lekicsinyítem a képet, és többet egymásmellé rakok, de akkor meg az a baj, hogy ahol vannak a képnek a szélei vannak, ott tisztán látszódnak a téglalap alakja, ami nem jó. Hogy lehet megcsinálni szépen?

Előre is köszönöma a válaszokat.


2012. aug. 13. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
PSban a képet többszörözöd (3x3 darabból, hogy ne csak az élek, hanem a sarkok is jók legyenek), majd a középső kép mentén az éleket elmosod / alakítod. aztán kivágod a középső képet, és az lesz az új textúrád
2012. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ááá... hülyeséget írtam :)

szóval nem többszörözöd, mert a kép egymással szembeni oldalai továbbra is eltérőek lesznek...

szóval nem többszörözöd, hanem PSban a képet ismételve megjeleníted ( a pontos nevét nemtom, meg lusta vagyok utánanézni)

lényege, h a kép széleit egyberakja, és egyszerre tudsz dolgozni a kép két átellenes szélén

2012. aug. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egymás mellé tettem a két képet. Mergeltem, és utána azt a healing brush toolt használtam (erre gondoltál?), de még egy kicsi csík azért mindig marad a szélénél:

[link]

2012. aug. 13. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tükrözöd képet, az oldalvonalra, akkor nem látszik majd az illeszkedési vonal, viszont nagy felületen úgyis észrevehető az ismétlődés, szóval annyira nem célravezető. Olyan alap fotó kell, aminek a lehető legegyenletesebb a színe és nincsenek jellegzetesen feltűnő dolgok rajta.
2012. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!