Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legmegbizhatóbb...

Melyik a legmegbizhatóbb virusirtó? Szerinttetek jó az Avast?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nod 32 szerintem...
2012. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is NOD32. Az avast tapasztalatom szerint nem ér semmit. Minden ok nélkül vírusnak jelöl bizonyos fájlokat, amiről ő úgy gondolja, hogy az biztosan ártalmas. A NOD32 megbízható, stabil működésű, valóban leírtja, amit le kell, ok nélkül nem zargat, teszi a dolgát.
2012. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:

Az Avastot használtam évekig (van az egy évtized is), sőt egy egész rendszer elment vele (kb. két tucat gép). Az utóbbi 5 évben két gép lett vírusos, de az is a felhasználó hibájából. (Mert hogy ugye a vírusirtó jelzett az X program telepítőjére, de mivel nagyon kellett neki a program ezért kikapcsolta a vírusirtót a telepítés idejére.)


#2: Nem tudom megerősíteni. Az Avast nem szokott csak úgy jelezni ok nélkül. Ha valamire jelez, annak oka van. Az adott program valóban olyan műveletet hajt végre, ami gyanús lehet. Persze lehet ám hangolni az Avastot is, hogy mikor mire jelezzen, mennyire legyen szigorú a védelem. De az biztos, hogy ok nélkül nem jelez. Pl. nekem is volt olyan általam írt program, amire jelzett, de okkal tette, mert némileg átvariálta a memóriakezelést, amit bizony jogosan tekintett gyanúsnak, hiszen akár rossz célra is használhattam volna ezt a fajta technikát.


A NOD32 ennek ellenére jó választás, sőt gyanítom, hogy alapból jobb, mint az Avast. De amíg az Avast legálisan használható, a NOD32 nem. A legjobb találati aránnyal az Avira rendelkezik, de annak meg az ingyenes változata reklámozza a fizetős szolgáltatását ezerrel, bár kikapcsolható elméletileg a dolog. (Vagy eltűrhető az a kb. napi 2 felugró ablak.)

2012. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az avast remek választás, ha másnem azért mert ingyen tudod frissíteni, és nem kell mindenféle kalózverziókat telepítgetni. A NOD biztos nagyon jó, de csak ha fizetsz érte. Egyébként felejtős.


Hosszú évek óta használok avastot, és raktam fel sok gépre, semmi gond nincs velük, otthoni felhasználásra tökéletes az ingyenes verzió.


Az ilyen norton, panda, stb rendkívül erőforrás igényesek.

2012. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!