Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 mellé Ubuntu telepit...

Windows 7 mellé Ubuntu telepitese?

Figyelt kérdés

-Letoltottem Ubuntu 12,04 32 bites verziot.


-Keszitek egy ures patriciot a windowsban (7-8 GB ? eleg lessz,csak (progrmozni akarok benne))


-mivel netbookom ezert usb rol kell telepitenem.Az ubuntu installer iso bootolni fog amit letoltottem? be kell allitani a biosban a bootolast...de ezen kivul fog kelleni meg valmi mas?



2012. okt. 3. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:

7-8 giga elég.

Ha programozni szeretnél, akkor a google-el amúgy is jóba kell lenned. Ha beírod, hogy ubuntu install usb, akkor ki fog dobni egy progit, amivel ISO-ból boot pendrive-ot lehet csinálni.

2012. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jah még annyi, hogy netbookon lehet jobban járnál egy Xubuntu 12.04-el vagy Linux mint 13 XFCE4-gyel (ha mindenképpen "szűz" ubuntu kell, akkor 10.04-el is), mert sokkal kisebb a gépigényük.
2012. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a patriciot amit csinalok az ubuntu telepitesnel kivalasztom a ext3 tipust majd.

-swapnak kell majd letrehoznom patriciot? (4gb ram van a gepben,de mivel csak 250 GB a hardiskem(sporolnom kell a szabadhellyel) ... igy nem tudom,hogy muszaly lessz 8gb (ram * 2swap elven) ekkora meretu patricio neki?(swap patricio is ext3 tipusu?)muszaly lessz letrehozni swapot ha csak consolban fogok dolgozni? )

2012. okt. 3. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

A 2-es válaszoló voltam.


Annyival tudnám kiegészíteni, hogy nem, nem kötelező swap-et létrehozni, főleg, ha sok memóriád van. 4 GB azért nem kevés. Viszont ha vmi miatt mégis kifutsz a memóriából, akkor összedőlhet a rendszered, valamint swap nélkül nem fogod tudni a gépet hibernálni.


A swap nem ext3-as. Ha gparteddel csinálod a partíciót, akkor a linux-swap-et kell kiválasztani a fájlrendszer típusaként.


Ha tényleg csak a konzolt akarod használni, és nem kell grafikus felület, akkor az Ubuntu túl nagy lesz neked szerintem. Puppy linux, Lubuntu, esetleg a Damn Small Linux jobb választás lehet.


Ha bootolható USB-t szeretnél csinálni, a unetbootint ajánlom. Nem kell hozzá más, csak az iso fájl és egy üres pendrive. És igen, a biosban úgy állítsd be a boot-sorrendet, hogy az USB előbb legyen, mint a HDD.

[link]

2012. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia


Megprobaltam usb rol telepiteni. Eloszor (alad linkelt programmmal) 10.4 set probaltam de valmi hibat irt ki. Nem talalt valmi cd meghajtot ....


Majd utana a 12.4.1 -es verziot telepitettem fel. Eloszor meg windows alol csinaltam egy 7 GB os patriciot. Nem formataltam csak unlocaltedkent hagytam (7Gb free space-t irt ki az Ubuntu is ra amikor a telepito oda ert hogy valasztjak patriciot ahova telepiteni akarom a Ubuntut.)Kivalasztottam ezt a 7GB patriciot majd ramentem hogy ext3 {primary} es csak "/" tipust {root.ot} adtam meg. A telepitesnel kerdezte hogy hova akarom : Windows ala vagy Uj patriciora. En az uj patriciora mentem ekkor jott elo ahol ki volt listazva a patriciok.


Miutan feltelepult az Ubuntu kerte h restartaljam. Restart utan azonban nem indul el se a windows se az Ubuntu.

A boot utan ujra korbe-korbe fel le kapcsol a netbook.

Most is csak a kiprobalom az Ubuntut funkcioval tudok gepezni . Ha a patriciokra kattintgatva meg vannak az adataim a widowsos patriciokon. A ubuntus 7gb son is feltelepultek mappak.


Hogy tudom helyre hozni hogy ne keljen a windowsos patciciokat leformazni ?

2012. okt. 4. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg újratelepíteni a grub-ot.


Bootolj be live CD/USB-ről

Nyiss egy terminált: Ctrl+Alt+T

legyél super user: sudo su


nézd meg, mi a hard disk azonosítója:

fdisk -l (a végén egy kis L betű van)

valami olyasmit kell látnod, hogy /dev/hda1 esetleg /dev/sda1 stb. (A hda, hdb, sda, sdb stb a meghajtó azonosítója, a hda1, hda2 stb az azon levő partíciók)


insalláld újra a grub-ot:

grub-install /dev/hda

FONTOS, hogy a te winchestered azonosítóját írd oda, nem biztos, hogy az is hda lesz. Szám nem kell a végére, tehát nem hda1 csak simán hda


indítsd újra a gépet: reboot now


Újraindítás után meg kell jelennie a GRUB menünek, ahol ki tudod választani, hogy melyik oprendszer induljon.


bővebb info:

[link]


Még bővebb info:

[link]


Esetleg megpróbálhatod ezzel:

[link]

2012. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

megprobaltam,de nem sikerult a grub instalalni.

Azt irta ki hogy ... no file or directory (valami ilyesmit)


sda - k van nekem (probaltam aztan hda-val vagy sda5 (valoszinuleg ez a ubuntus patricio)) de ugyan azt irja ki...


amikor irtad,hogy:


"Bootolj be live CD/USB-ről "

ezt hogyan csinaljam?

Arra mentem mikor kijon a telepites elejen hogy Instal Ubuntu.

Meg van ott olyan hogy Try Ubuntu telepites nelkul

Boot from first hardisk (erre ha ramegyek sok szoveg toltodik le a kepernyon)


Vegul az Instal Ubuntura mentem,megvartam meg elojott az asztal es ekkor elohoztam a terminalt (super usert is beirtam)

2012. okt. 5. 12:31
 8/10 anonim ***** válasza:

"Bootolj be live CD/USB-ről "

azt jelenti tedd be a gépbe a bootolható CD-t vagy USB-t. Kapcsold be, amikor kérdezi, azt mondod, hogy csak kipróbálni szeretnéd.


Esetleg bemásolhatnád ide, hogy mit mond az "sudo fdisk -l" és a "df" parancs.


Illetve próbáld meg azt a supergrubdisk-et, amit az előbb linkeltem. Én ugyan sosem használtam, de remélem, segít.

2012. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt is bemásolhatnád, hogy milyen hibaüzenettel áll le a "grub-install /dev/sda"
2012. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, meg kell mondani a grub-install-nak, hogy hol van a /boot könyvtár.


Ha az itt leírtakat követed, akkor mennie kéne:

[link]

2012. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!