Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv! Nem tudnátok nekem...

Üdv! Nem tudnátok nekem megmondani hogy egy azonos hálózaton hogyan tudnám egy másik gép vezérlését átvenni, cmd használatával?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Távoli asztallal mondjuk.

Bár nem pont CMD-s megoldás...

2012. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 algopirin ***** válasza:

"mezi" cmd-vel szerintem sehogy már ha a parancssorra gondolsz.

Elképzelhető pár alap dolgot meg lehetne csinálni de legjobb esetben is pl. cd-t tálca kinyitása vagy ilyesmi az meg max pooen-nak jó :) win98-nál működött is fejlettebb rendszereknél nem hiszem.

Eleve kéne a túloldalra valami aminek parancsot adsz, megoldható hogy hálózaton keresztül kiküldöd a parancssort de kell a túloldalon valami ami fogadja is és értelmezi "legális" módszer ilyenre nem hiszem hogy van, persze lehet én tudom rosszul, de belegondolva se tűnik logikusnak.


Amúgy ha nem titok mire kéne ilyesmi ?!

2012. okt. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát sztem a másik gépre kellene egy SSH szerver, linuxon ha jól emlékszem beépített szolgáltatás.
2012. okt. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A linuxoknál sem mindben, de gondolom itt Windowsra kell.

Ott pedig a távoli asztal a "szokás". (Mivel parancssorból elég szívás kezelni.)

2012. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Szépen megkéred a másik gép gazdáját, hogy adjon neked távoli asztal használói jogot.

2. Utána megkéred, hogy logoljon ki.

3. Bejelentkezel távoli asztallal a gépére, és már használhatod is.


Ha viszont a gép használójának tudta nélkül akarsz ügyeskedni a gépén, akkor nem segítek.

2012. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A suliban ugyebár azonos hálózaton vannak a gépek, és simán csak poénból akarom átvenni az irányítást a másik gép felett

, valamint még lehet szükségem is lesz rá, és igen a másik gép használója tudtán kívül szeretném ezt megcsinálni:) Az eddigi válaszokat pedig köszönöm:D

2012. okt. 6. 16:37
 7/10 algopirin ***** válasza:
Hát te tudod, de valahogy hozzá kell férned a másik géphez fizikailag, annak meg mindig marad valami nyoma, ha észreveszik tuti seggberúgnak én legalábbis tuti azt tenném, nem tudom milyen suli de nem hiszem megérné egy pooen miatt.
2012. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 algopirin ***** válasza:
Persze attól én még lehet megcsinálnám hogy lássam a delikvens arcát :))
2012. okt. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell fizikailag hozzáférni, de a kérdezőnek ez természetesen nem fog menni és nem is játszadozzon ilyenekkel.
2012. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ne gondoljatok rosszra jól ismerem az osz.társaim max csak röhögünk egyet:D
2012. okt. 7. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!