Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal szerkesszek...

Milyen programmal szerkesszek képeket?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondoltam:

[link] Például.

Köszi, előre is.



2012. okt. 5. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A rajz stílusára gondolsz, vagy a különböző képek egy közös felületre való megszerkesztésére? A második esetében a Photoshop a legjobb erre. Megrajzolni elvileg bármiben meg lehet, hiszen az csak a kreativitáson múlik, de a PS ezt is tudja.
2012. okt. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vagy mondjuk ilyet:

[link]

Magára a megszerkesztésre gondoltam, a halvány kis dobozra az írásokra meg ezekre. Köszi.

2012. okt. 5. 22:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen rétegkezelő program kell hozzá, hogy gyorsan és egyszerűen tudj dolgozni.

Ez még mindig a Photoshop, amiben minden egyes önálló képelem egy rétegként van jelen. A rétegek önállóan és csoportosan is kezelhetőek. Azaz ha az egyik dobozt átlátszóra akarod állítani, akkor csak az módosul, míg a többi megmarad. A másik szempont az, hogy a rétegek tartalma a többitől függően pozicionálható vagy méretezhető, forgatható és dönthető.

A harmadik pedig az, hogy a rétegek egymáshoz való helyzete is megváltoztatható. Amelyik réteg legfelül van, azt látod. Az alatta lévő réteget az kitakarja ha nem átlátszó, így ezek kombinálásával is lehet a képelemeket egymáshoz viszonyítva módosítani.


Az pedig, hogy a rétegen mi található már vagy szerkesztés kérdése amit helyben is meg lehet csinálni, vagy pedig importálás kérdése, amikor egy meglévő képet tallózol be és azt használod fel, vagy szerkeszted tovább.


Mivel profi program ezért muszáj megtanulni használni ahhoz, hogy tudj valamit kezdeni vele. Erre jó pár hetet-hónapot rá kell áldozni hogy folyamatosan fejleszd a tudást, így ha nem vagy kitartó akkor vagy nagyon lassan és nehezen fog menni a szerkesztés, vagy elakadsz és nem tudod megcsinálni. Ha nem tudsz angolul akkor már az elején problémás a dolog, mivel a programhoz a leírásokat ezen a nyelven készítik el leginkább, még a magyar leírást készítők is az angol programhoz.

A másik dolog hogy ez egy fizetős program, így ha nem tudod megoldani hogy működjön, akkor csak 30 napos próbaverzió lesz belőle, utána akkor is letilt ha letörlöd és újratelepíted. Ebben az esetben az ingyenes alternatívája a Gimp, aminél ugyanezek vonatkoznak rá (azt leszámítva hogy magyar és nem kell aktiválni vagy fizetni érte).

2012. okt. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 algopirin ***** válasza:

Burkolt "Gimp" reklám de egész ügyes :)

De teljesen igaza van egyiket se egyszerű használni, photoshop "profibb" szerintem minden téren, de a Gimp ingyenességével nem versenyezhet.

Az meg hogy magyar nem tudom előny vagy hátrány, szerintem magyarul se egyszerű egyiket se használni, ha meg megszokja angolul hol vannak a menük és mit jelentenek van egy alapja bármilyen hasonló rendszerű program elé kerül, persze ez csak szubjektiv vélemény :)

2012. okt. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tabaki ***** válasza:
5%

Rajzolni a Photoshop sem tanít meg. Bármely olyan rajzprogram alkalmas, amely rétegeket tud kezelni. Ilyen ingyenes is van több, de legjobb talán tényleg a jól bevált Gimp. A program a tisztázásban sokat segíthet, de a megrajzoláshoz nem árt egy digitális tábla sem. A rajzok egybeszerkesztéséhez jól jöhet az Inkscape vektoros program (amely egyébként nem kifejezetten erre való, de beletölthetők a bitképek is, és utána könnyű feliratokkal, egyéb körítéssel ellátni őket).


OFF

Más kérdés, hogy miért akar valaki a harmadik évezred hajnalán még mindig mangát rajzolni, ahelyett, hogy elhányná magát. Találd meg inkább a saját stílusodat az előemésztett műtáp helyett!

ON

2012. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A szerkesztéshez kezdetnek nagyon jó a PhotoFiltre, mert én is évekig használtam a PhotoShop előtt, és elég jól megtanította az alapokat. Aztán használtam még Paint Shop Prot, de az csak átmeneti állapot volt, hogy a rétegezéshez, meg a brush-okhoz hozzászokjak, és utána jött is a PS. : )


Viszont, ha GIMP-et szeretnél használni, akkor alaposan nézd át használat előtt a programot, és ismerd meg, mert rengeteg minden jó dolgot lehet vele csinálni, csak meg kell tanulni, ill. rá kell jönni. : )


Én sosem használtam, de olvasgattam és hallottam róla, plusz a barátnőm is nagyon gyakran szerkeszt/készít vele nagyon jó képeket, szóval bátran kijelenthetem, hogy PhotoShop szintű.


A PS nekem azért szimpatikusabb, mert rengeteg actiont, brusht, és egy csomó más mindent le lehet tölteni hozzá, és ez sokszor megkönnyíti a munkát, és 5-6 év designkészítés után már néha jól jön. :D

2012. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Photoshop vagy gimp , ha teljesen amatőr vagy ezek a programok terén elég nehéz megtanulni , de youtuben sok jó tutorial van .
2012. okt. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tabaki ***** válasza:
Érdekes, hogy amikor a mangával vagy a szilikonmellekkel kapcsolatban véleményt mondok, nem szokták értékelni a hozzászólásaimat. Lám, most is 0% a haszna, pedig eddig egyedül én adtam tippet a feliratok és a dobozkák kezelésére, vagyis, hogy erre jó lenne az Inkscape. Mellesleg elszánt grafikus magukat a figurákat is megrajzolhatja vele. A szerkesztés kétségkívül macerásabb, ha viszont kész, a vonalak lendületessége akármeddig igazgatható,a rajzot tetszésed szerszinti méretre nagyíthatod, és minden ide tartozik még, ami a vektorgrafikus programok előnye, csak nem jut éppen eszembe... A második bemutatott kép kifejezetten jól szerkeszthetőnek tűnik Inkscape-pel.
2012. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem is a tanácsodat pontozták le (mert azt kéred ki magadnak), hanem az OFF részben lévő szubjektív mondatokat.
2012. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tabaki ***** válasza:
11%
Na igen, éppen ezért bosszant, hogy ezek szerint nem a lényeg számít, hanem az, hogy sérülés ne essen ezen a világbíró parazita kultúrán -- mintha az én dohogásom egy fikarcnyit is árthatna neki. Ekkora bűn, ha valakit valódi alkotásra biztat az ember? Jó, nem muszáj, áldásom a mangára, pusztítson tovább. Kérem a ződkezeket.
2012. okt. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!