Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Xp helyett mit használjak?

Xp helyett mit használjak?

Figyelt kérdés

Olvasom itt a neten, hogy jövőre megszűnik a Windows Xp támogatása.

Na most az én laptopom elég gyengusz, nem fog elbírni egy Vista-t sem szerintem. (IBM Thinkpad R50e). Mit tegyek fel helyette?


És azt is rebesgetik, hogy életveszélyes lesz az Xp-vel a netre menni.

És akkor a vírusirtó az smafu lesz? A tűzfalon is átjönnek majd a csúnya vírusok? Ezek nélkül eddig is veszélyes volt netezni(bármely oprendszer alatt), miben változik ez meg, ha nem frissül a Windows?


Hmm?



2012. nov. 27. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak a marketing része, hogy az emberek dobják ki az XP-t, és vegyenek újabb op. rendszert.


A frissítéssel a biztonsági réseket tömködik, nem tudom egy 12 éves op. rendszernél milyen biztonsági rés van, amit még nem tömtek be.


Mindenesetre nem gondolom hogy a későbbiekben kevésbé lenne biztonságos mint most.

2012. nov. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Csak nyugalom, 2014. április 8. -áig lesz támogatás XP -re. :)

A Microsoft oldalának higgy, ne pedig holmi vérpistike blogjának.

[link]

2012. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én ennyire nem paráznék.

lehet hogy valamivel sebezhetőbb lesz majd az XP

de vannak külsős programok is aminek a támogatása ugyan úgy meglesz mint eddig.

oprendszert XP helyett nem nagyon tudok ajánlani mivel a Linux rendszerekhez is inkább haladó szintű számítástechnikai ismeret kell mivel néhány programot nem túl egyszerű telepíteni.

illetve a vírusokat folyamatosan szűrik és többé kevésbé a böngésző is blokkolja ezeket.

ha megszűnik az XP támogatása akkor sem kell megijedni csak beszerezni egy vele kompatibilis tűzfal illetve vírusírtó progit

2012. nov. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

> Na most az én laptopom elég gyengusz, nem fog elbírni

> egy Vista-t sem szerintem.

Próbálkozz meg egy Puppy Linux-al.

Az gyakorlatilag bármin elindul:

[link]


> És azt is rebesgetik, hogy életveszélyes lesz az

> Xp-vel a netre menni.

Én egy XP SP2-vel netezek, amit soha nem frissítettem.

Nem érzem magam életveszélyben. :)

2012. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!