Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tegnapelőtt vettem új laptopot...

Tegnapelőtt vettem új laptopot, de a windows 7 elég lassú rajta, miért?

Figyelt kérdés

A laptop paraméterei:

i3 2300mhz CPU; 4gb ram, 500gb hdd, nvidia 610M 1gb

ASUS típusú.

Van, amikor fél percig tart neki megnyitni pl a sajátgépet (számítógép..) de ez több programnál is észrevehető. 64 bites win7 van rajta. Valami tipp?



2012. dec. 14. 16:34
 1/6 Komplikato ***** válasza:

Tippelek Windows Update?

Ha nem lett kikapcsolva, akkor akár hetekig is töltögethet, beállíthatja 0-ba az internet sebességet, lassíthatja a processzort. A fura az, hogy ha a user kézzel rábök, hogy keressen frissítéseket és le is szedi, fel is teszi, akkor az összes frissítés is meg van egy nap alatt, nem tudom magától miért ilyen lassú.


Ha nincs internet vagy az update le van tiltva, akkor még olyantól is lehet, hogy nincs rendesen feltéve minden driver a gépre, ezért lassabban kezeli a háttértárat és más X-aktás dolgok.

2012. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 DjRicardo válasza:

Telepítsd újból(Install Retry) a laptopot!

Lehet segítene rajta.(megvan az eredeti Win 7 DVD?)

2012. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem ideírni, hogy nem eredeti win 7, hanem tört, de az automatikus frissítések mentek rajta, kikapcsoltam, még mindig lassú.. most válasz írása közben is tölti a betűket..
2012. dec. 14. 16:45
 4/6 Komplikato ***** válasza:
Szerintem nincs rajta értelmes chipset driver, de lehet a VGA drivere sincs feltéve, stb. Ennél sokkal régebbi és lasabb vasakon nem volt ilyen problémám (AMD X2/1GB ram!), meg amiről most vagyok gép az is csak ramban jobb és még sem.
2012. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Komplikato ***** válasza:

Mondjuk ha nem eredeti és ilyen "mindet bele" verzió, akkor simán lehet vele két probléma:

1. Tele van trójaival és férgekkel, amik 0-ra beállítják a gépet.

2. Egy halom drivert kifelejtett a készítője belőle és natív MS driverekkel próbál meg dolgokat használni, amitől kapásból ilyen P3 sebességű lesz az egész.

2012. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Komplikato ***** válasza:
Ja meg ugye energia beállításoknál nem árt bekapcsolni, hogy hálózatról ne vegye már le a proci órajelét a felére ...
2012. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!