Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meglehet ezt oldani Photoshopban?

Meglehet ezt oldani Photoshopban?

Figyelt kérdés

Szóval, rajzolok papíron és photoshopban színezek, árnyékolok, stb.


Az a helyzet, hogy nincs scannerem, így lefényképezem a rajzot és így teszem fel a gépre a további munkákhoz. Viszont ezzel az a gond, hogy a körvonalak elég halványak tudnak lenni így idönként.


Valami nem évekig tartó mód van arra, hogy kiválasszam csak a körvonalakat és fekete színnel betöltsem mondjuk?



2012. dec. 21. 20:02
 1/8 anonim válasza:
Van a varázspálca eszköz (W), ez ilyesmire van kitalálva. Tehát a kb ugyanolyan színű dolgokat jelöli ki, amelyek egymáshoz folyamatosan kapcsolódnak. A tolerancia után van egy szám, itt tudod kiválasztani, mennyire "szigorúan" vegye a hasonló színeket. Próbálgasd, viszont elképzelhető, hogy nagyon pixeles lesz a széle, akkor talán az életlenítő eszközzel javíthatsz rajta. Sok sikert! ;)
2012. dec. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jajj kérlek, ennyire azért ne nézz kezdönek :) Mondtam, hogy olyan módszerre vagyok kíváncsi, ami nem évekig tart.


Csak a vonalakat szeretném kijelölni, azt pedig a varázspálcával szinte lehetetlen jól és nem órákig tartóan megcsinálni. Nem csak valami kis pálcikaemberes rajzokról van szó.

2012. dec. 22. 13:14
 3/8 tabaki ***** válasza:
Nem ártana, ha mutatnál egy ilyen rajzot. Az eddigiek alapján a szín szerinti kijelölés tűnik megoldásnak.
2012. dec. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából én is azzal próbálkoztam, de nem jó az se, mert mivel nem scannelve van a kép, ezért a megrajzolt vonalakon kívül még ilyen halvány foltok is vannak a képen, ahol árnyékosabb volt a kép készítésekor, stb... Így mikor kijelölem a vonal színét, akkor a halvány foltokból is kijelöl egy csomót.
2012. dec. 25. 12:43
 5/8 A kérdező kommentje:
De igazából mostantól áttérek teljesen ceruzás rajzokra, ott fogok színezni is, stb. Túl macerás így gépen folytatni scanner nélkül.
2012. dec. 25. 12:44
 6/8 tabaki ***** válasza:
A tűrés beállításával kéne játszanod. De tényleg tölts fel valahova egy rajzodat, hogy kipróbálhassam, és értelmesebb tanácsot adhassak. Nem muszáj, hogy azok közül való legyen, amelyekről beszélsz. A teljes ceruzás rajzzal még többet fogsz szívni, ha retusálni akarod.
2012. dec. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem akarom retusálni őket. Csak papíron fogok dolgozni mostantól, aztán majd teljesen digitálisan ha telik majd digitalizáló táblára. Ez a kettő közötti nem jön be annyira.


Itt megtalálod a kész rajzaim: [link]


Amik fent vannak, azok kettö kivételével mind úgy készültek, hogy papíron rajzoltam meg és Photoshopban színeztem, árnyékoltam, stb.

2012. dec. 25. 13:33
 8/8 tabaki ***** válasza:
A rajzaid alapján a fő probléma a vonalkezelésed bizonytalansága lehet. Az ilyen félig színező, félig vonalhúzó cerkázáson tényleg nemigen fog segíteni semmiféle általános ügyeskedés, inkább valami effekt-jellege lesz. Többet akkor, ha már kipróbáltam. Ha érdekel egyéb kritika, jelezd, privátban folytathatjuk.
2012. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!