Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet mkv formátumú...

Hogyan lehet mkv formátumú filmbe feliratot beleégetni?

Figyelt kérdés
Milyen program kell hozzá? Hogyan kell? próbáltam utána nézni az interneten de nem találtam olyat ami alapján megtudtam volna oldani. Olyat találtam, hogy hogyan lehet avi-ba, de nekem mkv formátumú filmjeim vannak. Nagyon nem értek hozzá és még nem csináltam ilyet. A válaszokat előre is köszönöm.

2012. dec. 29. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Letöltöd és telepíted ezt a programot:


[link]


Elindítod az mkvmerge programot, "add gombbal hozzáadod a filmet és a kívánt feliratot, "start muxing" gombbal összefűzöd.

2012. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Komplikato ***** válasza:

Isten mentsen beleégetni, az barbárság. Ráadásul MKV lényege a sok felirat csatorna ami kikapcsolható.


Itt van egy videó ilyesmiről:

http://www.youtube.com/watch?v=88HLAk98h0M


És ebben ezt használják:

[link]

(Meg VLC Player.)


Nem tudom konkrétan MKV miket támogat (van 4-5 féle felirat amit igen), SRT és ASS biztos.

2012. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! azért szeretném beleégetni mert TV-ről szeretném nézni, nem számítógépen. Amúgy azt a programot próbáltam amit az első hozzászóló ajánlott, de nekem nem működött :D max megpróbálom még egyszer.
2012. dec. 30. 09:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az MKV egy konténer fájl, nem kell ráégetni a feliratot, bele kell tenni a konténerbe.


Tehát, elindítod az mkvmerge programot.

"Add" gombra kattintva betallózod az mkv fájlt.

Input files-nél megjelenik a fájl, az alatta lévő track ablakban pedig a tartalma.


Megint rákattintasz az "add" gombra, és betallózod a felirat fájlt. A Tracks ablakban meg kell jelennie a feliratnak.


Alul a "browse" gombra kattintva megadod hogy milyen néven, és hova mentse az anyagot.


Katt a "start muxing gombra" és elkészíti.


A Tracks ablakban egyébként ki is szedhetsz belőle dolgokat, például felesleges hangsávot, feliratot, stb.

Ami előtt pipa van az benne lesz, ahonnan kiszeded a pipát, az nem lesz benne.


[link]

2012. dec. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

És ha a filmem 3d-s ? megcsináltam a leírt módon, de úgy a felirat szétcsúszik ha lejátszom 3d-be.

Tehát elindítom a filmet, ugye két képbe van, a felirat jó, átteszem 3d-be, a felirat meg szétcsúszik a képernyő két szélére. Van valami megoldás?

2013. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha speciális felirat van hozzá, több soros felirat és külön fonts mappa? Azt hogy oldjam meg, hogy a külső lejátszóm (nem pc) le tudja normálisan játszani? Mert idáig a sima felirat + videó file egyesítéssel VLC viszi blue ray lejátszó meg hibaüzenetes.
2014. máj. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült rátennem.Mikor viszont opeloadra feltöltöm,akkor ott már nem szerepel a felirat a fileon,sorozaton,miután feltölti.Ha külön, a gépen megnyitom,és nem a feltöltött filét,akkor jó.Ez miért van?Hogy lehet az openloadra feltöltött file is feliratos?
2018. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 fanyar válasza:

Éppen fordított helyzet igényébe futottam bele:

Konvertáltam az mkv-t mpg2-be és ráégette a feliratot.

Ez a kérdező problémájára azonnal megoldás mert a Tv-n ráégetett felirattal jelent meg és barbárság mert arról más már le nem veszi

Én eleve felirat nélkül szeretném de konvertálva bármi másba mint mkv

2019. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!