Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom ezt Photoshop-ban...

Hogy tudom ezt Photoshop-ban (CS5.1) megcsinálni?

Figyelt kérdés
Egy szabályos kört szeretnék és a méretét megadni. Tehát a kör mondjuk 1m, 2m vagy akár 3m átmérőjű legyen.

2013. jan. 15. 23:26
 1/10 anonim válasza:

Sajnos csak pixelekben tudsz dolgozni, ugyhogy egy megoldas:


1. Csinalj egy 1000x1000 pixel meretu dokumentumot

2. Rakj le 1 pontot a kozepere Pencil Tool-al, aminek az atmeroje 1000 pixel.

3. Modositsd a kep meretet 1000x1000 pixelrol 1000x1000 mm-re, igy megkapod az egy meteres kort.


Ugyan ezzel a modszerrel meg tudod csinalni barmilyen mereture. Ha kijelolod a kort a Magic Wand-dal, at tudod masolni egy masik dokumentumba.


Remelem segit ez a megoldas.

2013. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

őőő részbeb :D


2 angol szó mi magyarul? mert magyar a progi :D

2013. jan. 17. 15:59
 3/10 anonim válasza:

Nem igaz, hogy csak pixelekben tudsz dolgozni, cm-t is és mm-t is megadhatsz.


Ellipszis kijelölőt kiválasztod, majd a felső sorban rámész, hogy rögzített méret és megadod, hogy pl széles: 5cm, magas: 5cm!

2013. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
oké és üres kört? mert ahányszor csinálom mindig telített lesz :S
2013. jan. 18. 00:44
 5/10 anonim válasza:

Elozonek igaza volt, koszonom en is, most mar tudom hogyan kell egyszerubben csinalni.

Kerdezonek:

Csinal egy kisebb kort, mozgatsd a masik tetejere, mindket reteget raszterizald, majd jelold ki a kisebb kort a varazspalcaval es torold a kijelolest a nagyobb koron. Igy kapsz egy korivet.

2013. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Vagy:

Megcsinalod a kort az ellipszik eszkozzel, kijelolod varazspalcaval, csinalsz egy uj reteget, majd a Szerkesztes menu angolul Stroke... (nem tudom magyarul, de a Kitoltes alatt lesz kozvetlenul) opciojanal beallitod a vastagsagot, es hogy belulre rakja a vonalat.

2013. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Te szerintem nem az ellipszis kijelölőt használod, hanem az ellipszis eszközt. A kijelölőt a M billentyűvel is el tudod érni (Cs6-ban legalábbis M betű).


Tehát ellipszi kijelölő, ha kijelölés közben lenyomva tartod a shift gombot, akkor csak kör alakot tudsz kijelölni. Mivel kijelölő, ez csak kijelöl egy részt, nem tölti ki semmien színnel meg semmivel, most ezt kitöltheted a festékvödör, vagy színátmenet eszközzel, aztán meg is vagy. Ha viszont csak körvonalat akarsz, akkor vagy a rétegek ablakon rámész a rétegbeállításokra és adsz neki egy körvonalat, majd ezután magán a rétegen a kitölést 0%ra állítod, vagy a már kitöltött körlapon maradsz miután kitöltötted és rámész fent a kijelölés->módosítás->zsugorításra, néhány pixellel zsugorítod a körkijelölésed és ezt a részt meg szimplán delete-vel törlöd a kör többi részéből ;)

2013. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Valami hasonlót szeretnék: [link]


6 gyűrű van de a külső az rögzített, a belső 5 pedig forogna majd... a pirosak pedig a rögzítők, persze úgy rögzít, hogy tudjon majd forogni... :D

2013. jan. 19. 21:24
 9/10 anonim válasza:
Animált gif-et szeretnél csinálni?
2013. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen
2013. jan. 20. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!