Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rendszeresen kékhalált kap a...

Rendszeresen kékhalált kap a gépem, minden program összeomlik, a szervízben azt mondták, hogy nem találtak hardveres hibát. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

mostmár szétverem a gépet már rohadtul elegem van. karácsonykor kértünk egy újjáépítést amiben mindent kicseréltek egy 75 ezer forintért kivéve a videókártyát, mondván ugye hogy jobbak lesznek rajta a játékok meg minden.


hát folyamatosan kékhalált kap, a google chrome 2 percenként azt írja hogy a manóba összeomlott, minden más program is szinte használható kb 3-5 percig utána közli a gép hogy a program működése leállt.


apám visszavitte mert van még rá garancia, azt állították, hogy ők nem tapasztaltak fagyásokat meg kékhalálokat. (megjegyezném nekünk naponta 6 kékhalált nyomatott) és azt mondták hogy mindez szoftveres hiba lehet ha ilyen van.



okéoké akkor hogy oldjam meg? mit csináljak mert már agyf*szt kapok a használhatatlanságától, ma csak (nem túlzok) 7-8szor indítottam újra egymás után, mert a felállásnál folyamatosan kékhalált kapott.



windows 8 legújabb verziója van fent..



2013. jan. 20. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi van a gépben? A kékhalálokat okozhatja az is, hogy a tápot nem cseréltétek ki a rendszerben és nem elég a kraft minden meghajtásához.

Ezen kívül én kipróbálnám egy boot CD-ről, és úgy kizárnám a szoftver hibákat...ha a CD-vel is fagy, akkor tuti géphiba. pl: Ezzel lehet jól kihajtani a gép belét: [link]

Egyébként mit ír ki a "kékhalálnál" (ami win 8-on ugye fekete)? Mi a hibakód? Abból vissza lehet fejteni, hogy mire panaszkodik a rendszer...

2013. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Takarítsd le a windows 8-at és tegyél felé egy jogtiszta, vásárolt windows 7-et és meglátod nem lesz ilyen gondod.


NEkem sincs mióta gyári windows pro-m van.

2013. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
legközelebbi kékhalálnál felírom
2013. jan. 20. 22:46
 4/14 Komplikato ***** válasza:

Kéne ehhez egy részletes leírás a gépről, a tápról, telepített szoftverekről, stb., mert így sötétben tapogatózás. Kék halál leginkább memória hibától vagy annak látszó HDD problémából szokott inkább lenni (ilyenkor vagy a HDD, vagy a kábele, vagy a tápcsatlakozója gáz), mert ha a táp gyenge vagy túlmelegszik, akkor simán újraindul vagy kikapcsol hibaüzenet nélkül.


Első kőrben be kéne tenni egy normálisabb Linux telepítő lemezt (mondjuk Ubuntu) és arról megnézni egy komplett ramtesztet, ha pedig az meg van, akkor a Live linuxot elindítva próbálgatni mondjuk internetet, internetes videólejátszást, ilyesmiket. Ha ott nem fagy, akkor elég valószínű, hogy a szerviznek igaza van, bár mondjuk értelmes szervizben azt is meg szokás keresni, az is igaz nem ingyen.

2013. jan. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lehet az processzor hiba is.

A szerviz amely összerakta, ennek a hibáját soha nem fogja elismerni, mert a csere ráfizetés nekik.

Mert tőlük meg a gyártó nem ismeri el a rendelt hibás alkatrész reklamációját, ugyanis állítólag minden egyes tesztelve van eladás előtt.

Tehát a gyártónál kizárt a hiba.

A szerviz amely összerakta meg most játszani fogja a hülyét, találgatni mindenféle kifogásokat, hogy megússza egy újabb proci vételét.

Mert a hibás a nyakukon marad.

:-)

2013. jan. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

hát felírtam a legutóbbi kékhalálok okait amiket kidobott:


SYSTEM_THREAD_EXEPTION_NOT_HANDLED


MEMORY_MANAGEMENT


IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL


PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA


ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY


KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE

2013. jan. 21. 18:49
 7/14 anonim válasza:

Nekem pontosan ugyan ez volt Windows 7-el:

Naponta 3 kékhalál ezekkel a hibakódokkal.

De a Google Chrome "A manóba" az más tészta, de elmondom hogy valami károsodott benne csak újra kell telepítened a Chrome-ot és jó lesz.


Kékhalállal kapcsolatban, nem lesz bonyolult megoldani (legalább is szerintem mivel én otthon megcsináltam) valószínüleg ugyanaz a gondod mint nekem de ahhoz lenne egy két kérdésem:

-Hány bites Windows 8 van telepítve a gépedre?

-Hány giga RAM-od van?

-Írd le ezeket nekem: Feladatkezelő > Teljesítmény

A memória és a CPU mennyin van (zölden van írva de úgy nézd meg hogy közbe minden programból kiléptél)

2013. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nekem is pont ugyanez a problémám, csak ez mellé néha alkalmazáshibákat kapok. A kékhalálok ugyanezek és minden amit mondtál. Vettem új tápot és memóriát a gépembe, mert a régi elszállt. (a táp vele az egyik memo) Én a Winchesterre, memóriára vagy procira tippelnék, és ha lenne megfelelő műszerem pontosan meg tudnám mondani. A Memory management meg az irql not less or equal és még néhány eléggé procigyanús.
2013. febr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

(7-es válaszíró vagyok)

A 8-asnak mondanám hogy nekem ugyanezek a kékhalálok voltak és ki tudtam javítani úgy hogy nem cseréltem RAM-ot, procit alaplapot... szóval semmit. 2 giga RAM-al volt fenn nekem 64 bites windows 7. Mondták hogy 32 bitest tegyek fel és már el is tűntek a kékhalálok. Újraraktam a gépem és mióta 32-bites Windows-t használok azóta fél év alatt 1 kékhalál volt.

Szóval nekem ez volt a problémám, lehet a kérdés írójának is 2 Giga RAM-mal van 64 bites Windows akkor viszont ugyanez neki a megoldás mint nekem. De ha nem akkor meg valószínű hardveres hiba.

2013. febr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani a problémát? Nekem is pont ez a problémám van most,ugyan ez :/
2013. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!